Спецможливості
Новини

На Волині для простих людей землі немає?

28.12.2021
954
На Волині для простих людей землі немає? фото, ілюстрація

До редакції звернувся мешканець Старої Вижівки, інвалід І групи Юрій Романюк. З 1995 по 2001 роки чоловік був членом колгоспу «Іскра», що в селі Паридуби. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на visnyk.lutsk.

Майновий пай отримав, а земельний — ні. І ось тільки тепер вирішив добиватися справедливості. Старовижівський районний суд своїм рішенням від 28.07.2021 визнав право чоловіка на земельну частку (пай). Але землі, придатної для ведення сільського господарства, пан Юрій отримати не може, бо її в користуванні Смідинської ОТГ, куди входять нині Паридуби, практично не залишилося.

Як так сталося, що Юрія Романюка не внесли до списків пайовиків у далекому 1997 році? 

«Тоді на загальних зборах люди вирішили, що тому, хто мало працював у колгоспі і заробив майновий пай менше 200 гривень, землі не давати. А Юрій працював у нас недовго, тому і не потрапив у списки», — пояснив голова земельної комісії Смідинської ОТГ Сергій Манькута (він же був головою КСП, коли землю розпайовували).

А не так давно дізнався, що таки має право на землю, і подав позов до суду. І виграв його. На виконання рішення суду Смідинська ОТГ змушена була виділити йому 4,81 га землі. Дали пай одним масивом в урочищі «Бильов». Радіти б, але немає чому. Бо земля ця не придатна для ведення сільського господарства, й ніхто не пам’ятає, щоб вона коли-небудь розорювалася.

«Там пісок набирали, коли дорогу будували. Ями, болото, дерева ростуть. Хоч кар’єр копай і тішся. Тицьнули те, що нікому не треба. На сесію мене ніхто не запрошував і не повідомляв, ніяких інших варіантів не пропонували. Хіба можна так цинічно? — обурюється Юрій Романюк. — Ще раніше ми написали заяву на 2 гектари, урочище вибрали, але депутати не проголосували. Я розумію, що землі вільної мало. Частину здають в оренду фермерам. Але хай би поцікавилися, хто став власником ласого шматка у 26 гектарів? Ще до того, як ОТГ створили. Це точно не місцеві мешканці. Моєму адвокату дали відповідь, що на території ОТГ лише 12 ділянок залишилося, і то це болото й пісок. От і виходить: рішення суду у мене є, а землі не маю».

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0