Спецможливості
Новини

На ринках Азії австралійська пшениця тіснить українську

23.12.2020
781
На ринках Азії австралійська пшениця тіснить українську фото, ілюстрація

Австралія вже зібрала половину врожаю пшениці, який, за останніми оцінками, може скласти рекордні 34-35 млн т, завдяки чому експорт у 2020/21 МР також може сягнути історичного максимуму — 22 млн т або 6 млрд $.

Сприяє цьому запровадження урядом Росії мита на експорт російської пшениці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

За даними компанії GrainCorp, графік відвантажень пшениці на її портових терміналах повністю розписаний до вересня, чого не було з 2016/17 МР. Подібна інформація надходить із експортних терміналів Нового Південного Уельсу, Південної та Західної Австралії.

Найближчими тижнями країна планує експортувати 1 млн т пшениці до Китаю, тому австралійські та міжнародні трейдери не підтримали апеляцію уряду Австралії до ВТО проти запровадженого Китаєм 80,5% мита на австралійський ячмінь, оскільки побоюються подібного кроку й відносно австралійської пшениці.

Австралія відновлює свої позиції на пшеничних ринках Південно-східної Азії та Близького Сходу, і вперше з 2016/17 МР відвантажує пшеницю до країн Східної Африки.

Протягом чотирьох сезонів, коли Австралія страждала від суворої посухи, головним постачальником пшениці на ринки Південно-східної Азії була Аргентина, відвантаження якої у цьому напрямку у 2019/20 МР склали 41% загального експорту. Основним покупцем аргентинської пшениці була Індонезія.

Проте у 2020/21 МР Аргентина збере не більше 16,5 млн т пшениці замість прогнозованих влітку рекордних 22 млн т, а експорт скоротиться до найменших за 5 років 10 млн т.

Зростання цін на чорноморську пшеницю до 255-260 $/т FOB після запровадження обмежень на експорт урядом Росії знижує її привабливість, оскільки австралійську пшеницю з доставкою в Азію пропонують по 270-275 $/т C&F.

Крім того, у листопаді 2020 р. більшістю країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (зокрема Австралією, Індонезією, В’єтнамом, Філіппінами та ін.) було укладено угоду про «регіональне всеосяжне економічне партнерство», яка надала Австралії, як найбільшому експортеру зерна, додаткові можливості для укладення вигідних контрактів в межах вказаного партнерства.

 

Ключові слова: пшениця, експорт, ціна

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і

1
0