Спецможливості
Новини

На ринок ЄС припадає 60% експорту українського борошна

15.05.2024
416
На ринок ЄС припадає 60% експорту українського борошна фото, ілюстрація

За підсумками 2023 року, як свідчать статистичні дані Державної митної служби, відбулось помітне нарощування експорту пшеничного борошна українського виробництва. Торік вдалось продати на закордонних ринках більше 140 тис. тонн борошна (на 88 % більше у порівнянні з 2022 роком) вартістю близько 42 млн дол. (+ 77 %). Таким чином, перервалась спадна тенденція експорту пшеничного борошна, яка фіксувалась три попередні роки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську Асоціацію Аграрного Експорту.

Головним регіональним ринком збуту українського пшеничного борошна став Європейський Союз, доходи від експорту до якого перевищили 25 млн дол., тобто 60 % від загальних. Найбільші кількісні обсяги експорту минулого року припали на Молдову (27,9 тис. т), Польщу (17,6 тис. т), Палестину (16,7 тис. т), Хорватію (11,7 тис. т), Чехію (10 тис. т), Ізраїль (8,3 тис. т), Угорщину (7,1 тис. т), Румунію (7,1 тис. т), Туреччину (5,9 тис. т) та Словаччину (5,2 тис. т).

Цікаво, що наше пшеничне борошно постачалось також на ринки ОАЕ, Катару, Гани, Судану, Куби, Іраку, Гамбії, Шрі-Ланки, Канади, Ефіопії, Камбоджі, Венесуели, проте в значно менших обсягах. Торік Україні вдалось ще більше закріпитись на провідних позиціях глобального ринку пшеничного борошна, адже навіть при менших обсягах експорту країна посідала високі місця у відповідному рейтингу.

За перший квартал нинішнього року показники експорту пшеничного борошна Україною поступаються відповідним у 2023 році – трохи менше 20 тис. т (- 58 %) на суму в понад 5 млн дол. (- 64 %). В цілому зараз більше половини виручки формується за рахунок поставок до Молдови, Палестини і Чехії.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0