Спецвозможности
Новости

На ринку з’явились перші українські помідори

08.04.2022
487
На ринку з’явились перші українські помідори фото, иллюстрация

Наприкінці поточного тижня на український ринок надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

На сьогоднішній день пропозиція місцевого томату на ринку досить обмежена, оскільки лише поодинокі комбінати розпочали збирання цієї продукції.

Обсяги гуртових партій, які потраплять на ринок у більшості випадках не перевищують 300 кг й саме тому  роздрібні мережі продовжують працювати з імпортними помідорами, які завозяться із Туреччини.

Щодо гуртових цін на помідори нового врожаю, то вони суттєво відрізняються від минулорічних і на сьогоднішній день знаходяться у діапазоні 85-120 грн/кг. В минулому році перші партії тепличного томату місцеві комбінати продавали у межах 50-65 грн/кг.

«Суттєва різниця у сьогоднішніх цінах на перші українські помідори з минулорічними показниками пояснюється більш високими цінами на томати з Туреччини. Наразі гуртові ціни на імпортні помідори знаходяться у межах 70-75 грн/кг, коли в минулому році вони були меншими як мінімум у 2 рази й знаходились у діапазоні 23-35 грн/кг», — пояснює ситуацію керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

За прогнозами спеціалістів, якщо у подальшому в Україні буде зберігатися тепла сонячна погода, ціни на томати місцевого виробництва будуть поступово знижуватись. Але подібний розвиток ситуації буде ймовірний лише за умов стабілізації геополітичної ситуації в Україні та відсутності фактів окупації нових територій нашої держави російським агресором.

Интервью
При использовании современных средств защиты растений наибольшей их эффективности удается достичь лишь при строгом выполнении трех основных условий: правильном выборе препарата, оптимальных сроках внесения и четком соблюдении технологии... Подробнее
 Стручков
В Украине практически отсутствует собственное производство СЗР(средства защиты ратений). Спрос на эту продукцию удовлетворяется благодаря импорту. Экономический кризис привел к увеличению фальсификата

1
0