На Полтавщині сільські голови приховують захворювання свиней
Іноді сільські голови На Полтавщині йдуть на компроміс із мешканцями населених пунктів, приховують захворювання свиней. Щоб хворобу локалізувати, треба діяти жорстко і злагоджено. Про це повідомив очільник Полтавської ОДА Валерій Головко на засіданні розширеної колегії області, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію прес-служби Полтавської ОДА.
Згідно офіційної інформації, у 2016 році у Полтавській області на ліквідацію наслідків захворювання на африканську чуму свиней витрачено два млн грн, ще 300 тис. грн – на компенсацію власникам знищених тварин.
Як підкреслив В. Головко, відшкодування вартості знищених тварин у карантинній зоні повинно проводитися вчасно. "Ставимо населенню жорсткі умови, отож посадові особи мають також ретельно виконувати свої зобов’язання, у тому числі і щодо відшкодування. Тоді дійсно заходи працюватимуть, не приховуватимуться випадки захворювання тварин", - зазначив чиновник.
Проте, проблема із захворюванням, яке не має кордонів і лікування, не передбачає профілактики – гостро стоїть і в цьому році, визнають в регіоні.
Після проведення оздоровчих заходів у карантин знято 7 пунктах області. Триває у МРТ "Тахтаївське", МО "Факел" Гадяцького району, урочищі Могилевщина Гребінківського району. Встановлено карантин у селі Попове Великобагачанського району, оголошується у селі Шишаки, де лабораторно підтверджено випадок захворювання на АЧС у приватному секторі. У селі Попове вилучено загалом шістдесят тварин (загальна вага майже 6,3 тис. кг). Райрада пообіцяла власникам невідкладно компенсувати втрати.
Особливо гостра ситуація у дикій природі – тварини постійно мігрують, розносячи небезпечну хворобу. "Тут не може бути компромісів – питання занадто серйозне, – зауважив В.Головко. – Маємо пам’ятати 1993 рік, коли цілі колонії тварин у лісах знаходили мертвими. Треба казати людям зрозумілі речі: коли хвороба проявилась, тварину треба ліквідувати, держава – компенсує збитки".
Як приклад злагодженої роботи всіх органів влади наводився останній випадок у Великій Багачці – голови РДА та райради, керівник місцевого господарства сприяли ліквідації та недопущенню поширення хвороби. Активну позицію проявила і Національна поліція, організувавши чергування екіпажів ще до офіційного встановлення карантину і не допустивши розвезення поголів’я в інші населені пункти.
Нагадаємо, у 2016 році в 16 областях України було зафіксовано 94 випадки АЧС. З початку нинішнього – виявлені випадки захворювання вже у 9 областях: Луганська, Миколаївська, Тернопільська, Одеська, Кіровоградська, Харківська, Херсонська, Донецька, а також – Полтавська.