Спецможливості
Новини

На підтримку аграріїв у світі щорічно витрачається понад $500 млрд

29.06.2017
1422
На підтримку аграріїв у світі щорічно витрачається понад $500 млрд фото, ілюстрація
За останні три роки в світі на підтримку виробників сільгосппродукції в середньому щорічно витрачалося $519 млрд

За останні три роки в світі на підтримку виробників сільгосппродукції в середньому щорічно витрачалося $519 млрд. Про це йдеться в щорічній доповіді «Моніторинг та оцінка сільськогосподарської політики 2017», підготовленій Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), пише  propozitsiya.com з посиланням на agroinvestor.ru.

Основна частина з цього обсягу - майже 60% - припадала на підтримку цін на внутрішньому ринку.

«Інші форми, такі як підтримка ефективного виробництва і регулювання торговельних дисбалансів, в цілому грали набагато меншу роль, проте їх значення залишається важливим на певних ринках», - йдеться в доповіді.

У документів розглянуті показники 52 країн, в більшості з них частка держпідтримки АПК в загальному обсязі ВВП за останні 20 років скоротилася. У тому числі в країнах ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку) це співвідношення зменшилася з 1,4% в 1995-1997 роках до 0,6% в 2014-2016 роках.

«Найбільш значне скорочення відбулося в країнах, де рівень підтримки АПК по відношенню до розміру економіки був найбільш високий, в тому числі в Південній Кореї, Туреччини, Швейцарії та Ісландії. Проте, частка в цих країнах, як і раніше залишається високою - від 1,2% до 1,7% ВВП, незважаючи на той факт, що сільське господарство продовжує відігравати важливу роль лише в економіці Туреччини», - йдеться в огляді.

Крім того, істотне зниження зафіксовано в таких країнах, як Колумбія, Казахстан, Росія і ПАР, в той час як в Китаї, а також Індонезії, Коста-Ріці і на Філіппінах ставлення агросубсідій до ВВП зросло. Найбільша частка витрачених на АПК коштів в ВВП серед досліджених країн - в Індонезії (4%), на Філіппінах (3,1%), в Туреччині та Китаї (по 2,4%).

Серед галузей найбільшу підтримку в період з 2014 по 2016 рік у світі отримували виробники рису, бавовни і цукру.

Інтерв'ю
Високий рівень технічного, технологічного та електронного оснащення зернозбиральних комбайнів TRION від компанії CLAAS дає змогу показувати вищі результати продуктивності порівняно навіть із потужнішими машинами конкурентів. Нова генерація... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0