Спецможливості
Новини

На Одещині успішно діє оригінальний горіховий проект

25.10.2017
2261
На Одещині успішно діє оригінальний горіховий проект фото, ілюстрація

Господарство Павла Тулби з Одеської області, який вирощує саджанці волоського горіха і фундука, є одним із вдалих прикладів горіхового бізнесу в Україні. Про це розповів менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Сергій Потапов, пише propozitsiya.com.

"Там вже реалізуються речі, які не практикуються більше ні в одному горіховому бізнесі в Україні. По-перше, це об'єднання товарних партій. По-друге, там організовується сушка і ферментація горіхів. П. Тулба переобладнав старий корівник в приміщення для сушки, сортування, ферментації та чищення горіхів. тобто, вже через 5-8 років наперед готується післязбиральне доопрацювання горіхів. За нинішній сезон він провів дообробку близько 280 т горіха, а в перспективі хоче вийти на рівень близько 6 тис. т з площі близько 100 га" , - розповів експерт.

Як зазначив С. Потапов, фундук розвивається швидше і, на думку господаря, повинен принести прибуток уже в найближчі 3-4 роки, тоді як горіхи вийдуть на самоокупність за 7-8 років. На сьогодні у П. Тулби 68 га насаджень, крім того він має 11 партнерів з площами під горіхом від 1 до 12 га і віком насаджень від 1 до 4 років. Тобто, загальна площа - близько 100 га.

За його словами, секрет цього господаря насамперед в розумінні, що горіхи - це частина певної екосистеми.

"Наприклад, він змушений був зайнятися вівчарством. Яке це має відношення до горіха? Те, що вівці з'їдали і витоптували рослинність під горіхами, щоб все там не заросли кущами", - пояснює С. Потапов.

Закладаючи горіховий сад, експерт радить пам'ятати, що вихід на повне плодоношення займає 20-25 років. А за 7-8 років, як обіцяють деякі продавці саджанців, зазвичай навіть перший урожай не з'являється.

Крім того, з огляду на глобальне потепління, важко розраховувати на стабільний результат без поливу навіть в Лісостепу. Ось і в цьому році було мінімум два тижні екстремальної спеки. Ну і постійно оцінювати небезпеку заморозків: цієї весни пагони замерзли в травні, і багато хто залишився без горіхів, нагадав він.

Більше інформації - в інтерв'ю.

Інтерв'ю
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки

1
0