Спецможливості
Новини

На Одещині успішно діє оригінальний горіховий проект

25.10.2017
2147
На Одещині успішно діє оригінальний горіховий проект фото, ілюстрація

Господарство Павла Тулби з Одеської області, який вирощує саджанці волоського горіха і фундука, є одним із вдалих прикладів горіхового бізнесу в Україні. Про це розповів менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Сергій Потапов, пише propozitsiya.com.

"Там вже реалізуються речі, які не практикуються більше ні в одному горіховому бізнесі в Україні. По-перше, це об'єднання товарних партій. По-друге, там організовується сушка і ферментація горіхів. П. Тулба переобладнав старий корівник в приміщення для сушки, сортування, ферментації та чищення горіхів. тобто, вже через 5-8 років наперед готується післязбиральне доопрацювання горіхів. За нинішній сезон він провів дообробку близько 280 т горіха, а в перспективі хоче вийти на рівень близько 6 тис. т з площі близько 100 га" , - розповів експерт.

Як зазначив С. Потапов, фундук розвивається швидше і, на думку господаря, повинен принести прибуток уже в найближчі 3-4 роки, тоді як горіхи вийдуть на самоокупність за 7-8 років. На сьогодні у П. Тулби 68 га насаджень, крім того він має 11 партнерів з площами під горіхом від 1 до 12 га і віком насаджень від 1 до 4 років. Тобто, загальна площа - близько 100 га.

За його словами, секрет цього господаря насамперед в розумінні, що горіхи - це частина певної екосистеми.

"Наприклад, він змушений був зайнятися вівчарством. Яке це має відношення до горіха? Те, що вівці з'їдали і витоптували рослинність під горіхами, щоб все там не заросли кущами", - пояснює С. Потапов.

Закладаючи горіховий сад, експерт радить пам'ятати, що вихід на повне плодоношення займає 20-25 років. А за 7-8 років, як обіцяють деякі продавці саджанців, зазвичай навіть перший урожай не з'являється.

Крім того, з огляду на глобальне потепління, важко розраховувати на стабільний результат без поливу навіть в Лісостепу. Ось і в цьому році було мінімум два тижні екстремальної спеки. Ну і постійно оцінювати небезпеку заморозків: цієї весни пагони замерзли в травні, і багато хто залишився без горіхів, нагадав він.

Більше інформації - в інтерв'ю.

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0