Новини
На Київщині захистили від розорювання цінний природний комплекс
28.02.2023
794
За клопотанням Української Природоохоронної Групи Київська обласна рада затвердила створення ландшафтного заказника місцевого значення «Дубовий Яр». Заказник розміщений вздовж південної межі області біля села Ємчиха і займає 26 га.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Української Природоохоронної Групи.
Попри історичну назву, територія заказника – це приклад гарно збереженого лучно-степового комплексу, що відповідає типу оселищ Е1.2 Резолюції 4 Бернської Конвенції. Тут переважають різнотравно-злакові угрупування. На західних схилах урочища зберігся типчаково-ковиловий степ.
У заказнику наявні популяції багатьох рідкісних рослин: ковил волосистої і пірчастої, горицвіту весняного, крокусу сітчастого, астрагалу шерстистоквіткового, що занесені до Червоної книги України. Зростають тут і регіонально рідкісні види для Київської області: гіацинтик блідий, анемона лісова та ломиніс цілолистий. Більшість цих видів Київській області зустрічаються буквально в 1-2 місцях.
Створення об’єктів природно-заповідного фонду передусім потрібно там, де досі збереглись популяції рідкісних видів. Інакше зберегти їх від оранки або забудови неможливо. Цей заказник є одним з найбагатших в області на рідкісні види, і ми раді, що створити його вдалось швидше, ніж його б розорали.
Але сотні не менш цікавих місць досі залишаються без захисту в різних областях. Їх знищують фермери, розорюючи степові схили, або лісівники, що для збільшення формальної статистики лісистості висаджують у них чужорідні види дерев.
Протягом 2020-2022 років Українська Природоохоронна Група підготувала близько 50 клопотань про створення нових заказників на десятках тисяч гектарів унікальних природних територій. Усі вони були схвалені в Міндовкіллі, але лише одиниці були оголошені.
Читайте також
17:00 • Сьогодні93
Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією.
Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
Статті