Спецвозможности
Новости

На Івано-Франківщині планують розробити програму підтримки фермерів, які вирощують енергетичні культури

26.09.2022
241
На Івано-Франківщині планують розробити програму підтримки фермерів, які вирощують енергетичні культури фото, иллюстрация

Фермер Богдан Власій із села Помонята Рогатинської громади — один з двох підприємців на Івано-Франківщині, які займаються вирощуванням енергетичних культур. На 180 гектарах землі він культивує шість видів енергетичної верби й вісім — тополі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Богдан Власій займається цією справою з 2011 року. Каже: спочатку думав, що енергетичні дерева можна висаджувати на будь-яких малопродуктивних, непридатних для сільгоспкультур земельних ділянках. Та майже одразу зрозумів, що помилився.

«Якщо перезволожений ґрунт, ці культури вимокають. Замало води – засихають. Мав багато ділянок, на яких було недостатньо вологи, тож рослини не дали там приросту. Щоб висадити енергетичні культури, землю потрібно підготувати так, як для вирощування кукурудзи. Маєш дотримуватися агротехніки, вносити всі інгредієнти», — розповідає Богдан Власій.

За його словами, охочі займатися енергетичними культурами, мають знати, що це — багаторічні рослини. Вони інтенсивно ростуть упродовж двадцяти років, але зрізати їх можна не одразу, а лише через три роки після висаджування. Однак, той, хто чекатиме і доглядатиме такі культури, отримає винагороду — можливість замінити традиційні види палива.

«Закладаючи плантації, розраховував отримати біогаз. Є спеціальні установки, які наповнюєш сировиною і через три місяці виділяється біогаз. Опалював ним свій будинок у селі. Горить добре, полум’я чисте і синє, при згоранні немає ні попелу, ні сажі», — розповідає Богдан Власій.

Тріску, отриману після переробки енергетичних культур, три роки тому фермер постачав до Івано-Франківська. Її використовували для котельні у мікрорайоні Пасічна.

Чоловік каже: міг би постачати тріску для цих двох котелень. Проте йому потрібна спеціальна техніка. Придбати її самостійно фермер не зможе. А допомоги людям, які займаються вирощуванням енергетичних культур, на державному і місцевому рівнях не передбачили.

«Вирощування енергетичних культур ще не набуло популярності. Плануємо найближчим часом розробити обласну програму із підтримки тих господарників, які цим займаються. Будемо над цим працювати», — говорить директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної військової адміністрації Степан Вінтонович.

Интервью
AgroGeneration является одним из крупнейших агрохолдингов Украины не только по объемам производственных площадей, но и по операционной эффективности. Главное направление деятельности компании -
Производители удобрений и аграрии не могут прийти к согласию в вопросе справедливого ценообразования на удобрения отечественного производства. Эта ситуация вызывает беспокойство.  

1
0