Спецможливості
Новини

На Чернігівщині окупанти «асвабаділі» селекційне підприємство від 30 тонн картоплі

08.06.2022
1046
На Чернігівщині окупанти «асвабаділі» селекційне підприємство від 30 тонн картоплі фото, ілюстрація

Вивезли тридцять тонн картоплі, ще 400 тонн зробили непридатними до посадки, зламали сейф та винесли оргтехніку — так хазяйнували росіяни на підприємстві «Чернігівеліткартопля» під час окупації Седнева.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

У біолабораторії підприємства «Чернігівеліткартопля» в Седневі займаються оздоровленням сортів. Завдяки цьому науковці отримують якісне насіння без вірусів та грибків.

«Навіть у період окупації лаборанти приходили на свій страх і ризик і проводили живцювання. І завдяки їм, що вони працювали, ми зберегли весь наш матеріал, який був розмножений і висаджений», — розповідає завідувач лабораторії біотехнологій Геннадій Гайструк.

Частину селекційної картоплі, вирощеної минулого року, окупанти забрали, бо майже місяць жили в сховищі, де вона зберігалася.

Загалом росіяни вивезли до 30 тонн картоплі, а 400 тонн сортів високих репродукцій перемішали, і тепер ці бульби не можна використовувати на насіння, їх здадуть на крохмаль.

Матиме підприємство збитки й через відсутність збуту, бо продали лише десять відсотків насіння — основні покупці насіння з півдня України. Кілограм насіння коштував 15 гривень, на крохмальний завод здають удесятеро дешевше.

«Було приготовано майже півтори тисячі тонн насіннєвого якісного матеріалу для реалізації. І ви самі розумієте, що в той період, коли була окупація, «Нова пошта» не працювала, і ми не мали змоги відправляти насіння людям. Вона піде на переробку, на крохмаль».

Побували окупанти і в офісному приміщенні підприємства — повибивали всі двері, у лабораторії селекції розкидали матеріали та документацію. У приймальні — вибили двері, повиривали кабелі, забрали оргтехніку, зламали сейф. За словами Гайструка, там зберігалася документація, сертифікати на сорти, документи на техніку.

На відновлення втраченого в офісі та інформації пішло два тижні. Нині підприємство працює у звичному режимі.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0