Спецможливості
Новини

Мульча з міскантуса виявилася не гірше гербіцидів для захисту яблунь від бур'янів, — вчені

24.01.2021
943
Мульча з міскантуса виявилася не гірше гербіцидів для захисту яблунь від бур'янів, — вчені  фото, ілюстрація

У зв'язку з постійним посиленням політики ЄС щодо використання засобів захисту рослин і вилученням деяких активних речовин (включаючи гербіциди) з широкого застосування, важливість альтернативних систем догляду за ґрунтом в рядах дерев буде неухильно зростати. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrarii-razom.com.

Польські вчені з Інституту садівничих наук Варшавського університету сільського господарства провели випробування мульчі з міскантуса, і ось що вийшло. 

«Метою цього дослідження було вивчити вплив альтернативних систем догляду за ґрунтом в яблуневому саду Голд Чіф в період з 2012 по 2016 роки. Одне з основних завдань управління яблуневим садом-боротьба з бур'янами, що конкурують із плодовими деревами. 

Більшість садівників вважають за краще використовувати гербіциди через низьку вартість і широкий спектр дії проти бур'янів. Ефективність залежить від активної речовини гербіциду, способу застосування і погодних умов, при яких проводиться обприскування. 

Вчені припускають, що постійне застосування гербіцидів загрожує негативними наслідками, в тому числі це порушує екологію дощових черв'яків в ґрунтах, схильних до впливу гліфосату і атразину, сприяє інгібуванню ґрунтового циклу N (гербіцидами на основі сульфонілсечовини в лужних ґрунтах або ґрунтах з низьким вмістом органічних речовин, а також може привести до гербіцидної стійкості у бур'янів. 

Серед альтернатив гербіцидній системі найбільш поширеними є механічне культивування і мульчування як синтетичними матеріалами (чорний пластик), так і органічними речовинами (гній, тирса, солома і деревна тріска). 

Все більше уваги приділяється різним типам натуральної мульчі, яка, крім значного збагачення ґрунту органічними речовинами і поліпшення її якості, також може грати роль в пом'якшенні наслідків надмірних викидів парникових газів. 

Було доведено, що внесення великої кількості органічної речовини в ґрунт за допомогою мульчування стимулює активність мікроорганізмів і, збільшуючи їх різноманітність, збагачує мікробіологічне життя ґрунту.

 
Однак, перш за все, натуральна мульча позитивно впливає на правильний розвиток кореневої системи, стабілізуючи температуру і вологість ґрунту.

Порівнювалися наступні методи обробки ґрунту в рядах дерев: 

  • Гербіцидна смуга;
  • Органічна підстилка (подрібненої соломи міскантуса);
  • Механічна культивація;
  • Синтетична мульча. 

Однакові методи обрізки й боротьби з хворобами й шкідниками застосовувалися для всіх систем управління відповідно до стандартів інтегрованої боротьби зі шкідниками. Врожайність оцінювали щорічно восени під час збору плодів, а якість двічі — відразу після збору врожаю (кінець вересня) і після десяти тижнів зберігання в нормальній атмосфері. 

Мульчовані міскантусом дерева росли найбільш інтенсивно і були значно сильніші від інших.  Крім того, в п'ятирічному експерименті середні результати по масі плодів залежали від системи догляду за ґрунтом і були значно вище в разі мульчування міскантусом в порівнянні з іншими практиками. Мульча підтримувала вологість ґрунту і сприяла її родючості, а також вегетативного і репродуктивного росту молодих яблунь.

За п'ять років ми спостерігали збільшення маси плодів під соломою з міскантуса на 5,6% в порівнянні. В цілому, наше дослідження показує, що органічна мульча може бути гарною альтернативою гербіцидам для яблуневих садів». 

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0