Спецможливості
Новини

Морози знищили фермерські посіви на Херсонщині

09.02.2022
1544
Морози знищили фермерські посіви на Херсонщині фото, ілюстрація

Щойно нетривалі морози на Херсонщині змінилися відлигою, і хлібороби вже підраховують втрати. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newday.kherson.ua.

Попри те, що в цілому озимі перенесли випробування більш-менш, і знаходяться у задовільному чи навіть доброму стані, без їх загибелі обійшлося далеко не всюди.

Приміром, фермер Андрій Щедринов, котрий обробляє близько 1300 гектарів біля села Великий Клин колись Голопристанського, а тепер Скадовського району області, недорахувався посівів озимого рапсу та пшениці на трьох полях загальною площею у 280 гектарів.

Збитки — у мільйон гривень!

«Ті поля межують із Олешківською пустелею, і опадів їм зазвичай дістається менше. Цьогоріч сніг до них також «не дійшов», і слабкі паростки культурних рослини зустріли морози під мінус сімнадцять градусів Цельсію без захисту снігового покрову. Через що й загинули — просто вимерзли, — переживає керівник фермерського господарства «Теллус Південь» Андрій Щедринов. — Навесні замість озимих пересію просом та гірчицею — для сорго умови не підходящі. Будуть додаткові витрати, а куди від них подітися?».

Херсонщина вважається зоною ризикованого землеробства. Але Андрій Щедринов господарює поруч із пісками Олешківської пустелі, тож їх наступ із «чорними бурями» для нього також звичне явище. Тому його умови вважаються настільки екстремальними, що посіви навіть страхувати ніяка компанія не погоджується.

На допомогу держави фермер також навіть не сподівається: каже, два роки тому у квітні також вдарив мороз до мінус десяти, і знищив посіви озимих на сотні гектарів. Тоді він бігав по інстанціях, збирав довідки з метеослужби, у сподіванні на компенсацію. Та в підсумку — отримав нуль. Ніхто нічого не відшкодував. І зараз аграрій, котрий із превеликими труднощами вирощує врожаї під боком у пустелі, сподівається тільки на себе.

Інтерв'ю
Сергій Макуха,  голова «Інтер-Агро-База»
Фермерське господарство «Інтер-Агро-База», що на Чернігівщині, працює з 2004 року, має в обробітку 5 600 га землі, які «розкидані» на 150 км. З усього земельного банку 3000 га складають піщані кислі ґрунти з pH 5–5,5. Господарство... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0