Спецможливості
Новини

Monsanto, BASF і Syngenta включають у вартість насіння і ЗЗР страховку на посіви

27.04.2017
1891
Monsanto, BASF і Syngenta включають у вартість насіння і ЗЗР страховку на посіви фото, ілюстрація
В Україні з'являються комерційні ініціативи, які позитивно впливають на розвиток ринку. Наприклад, компанії Monsanto, BASF і Syngenta продають насіння та засоби захисту рослин, включаючи у вартість страховку на посіви

В Україні з'являються комерційні ініціативи, які позитивно впливають на розвиток ринку. Наприклад, компанії Monsanto, BASF і Syngenta продають насіння та засоби захисту рослин, включаючи у вартість страховку на посіви. Про це розповів керуючий партнер EUROP Insurance Brokers (агрострахового послуги Grainsurance) Седрік Германн, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

За умовами, якщо через перезимівлю покупець насіння і засобів захисту рослин втрачає посіви, страхова компанія компенсує їх вартість. Такі ініціативи допомагають розвивати ринок і забезпечують позитивний досвід страхування для сільгоспвиробників.

Крім того, подібні ініціативи дають підприємцям перший досвід страхування, що в підсумку розвиває ринок агрострахування в Україні.

"За нашими прогнозами, всі перераховані вище фактори зможуть розвинути ринок лише до певного рівня - не більше 10-20% застрахованих площ в країні. Але прорив можливий тільки в разі, якщо буде систематична політика держави в цьому питанні", - зазначив С. Германн.

Експерт підкреслює: використовувати інструмент агрострахування можуть як виробники, так і підприємства, які займаються вторинною переробкою. Основні види агрострахування для виробників - це страхування посівів озимих культур і страхування врожаю. Основними ризиками є град і посуха. Ще один серйозний ризик - це перезимівля. Наприклад, взимку 2003/2004 року в Україні були дуже сильні морози, які знищили 80-90% посівів. В цьому випадку постраждали як великі агрохолдинги, так і дрібні фермери.

Підприємці, які займаються вторинною переробкою, можуть страхувати свій дохід. "Наприклад, якщо виробнику потрібно закупити певну кількість сировини, але його немає на ринку, тоді він втрачає дохід, тому що не може використовувати обладнання на повну потужність", - пояснює він.

В Україні ті 3-5% площ, які застраховані, належать, в основному, агрохолдингам. "У той же час, найбільше потребують цього інструменту фермери, які не можуть собі його дозволити. Адже агрохолдинги, в основному, працюють з землями в різних регіонах країни. І якщо в одній області виникли посуха або град, то в іншому регіоні урожай все-таки диверсифікує втрати і приносить непоганий дохід. У малих і середніх фермерів всі землі, як правило, зосереджені в одному районі. І якщо урожаю завдано збитків градом або посухою, то власник втрачає практично весь дохід ", - зазначає С. Германн.

Купуючи страховку, щороку фермер платить невелику суму, навіть якщо він нічого не втрачає. Але ця сума - найменша втрата. Так, аграрій менше запрацює, але ж в разі великих втрат він ризикує втратити взагалі все. А при настанні страхового випадку, фермеру будуть відшкодовані всі втрати (з урахуванням франшизи).

Зрозуміло, що в першу чергу середні і малі агропідприємства думають про те, щоб купити якісне насіння, ЗЗР, добрива та технічне обладнання. Страховка ж розглядається за залишковим принципом. "Тому, на наш погляд, необхідна системна державна підтримка, щоб підприємства з обмеженим бюджетом могли собі дозволити страхування, тим самим зменшуючи ризики втрати врожаю і доходу. Держава, на жаль, поки що не надто сильно зацікавлена або не має коштів для реалізації субсидування агрострахування. Діє принцип: кожен сам за себе", - підкреслює С. Германн.

Інтерв'ю
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее

1
0