Модель земельної реформи буде враховувати інтереси і власників паїв і фермерів, і агрокомпаній, - Висоцький
Земельна реформа в Україні відбудеться, її модель буде враховувати інтереси і власників паїв, і фермерів, і агрокомпаній. Про це 11 жовтня написав на своїй сторінці в мережі Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України з питань аграрної політики Тарас Висоцький. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
Він зазначив, що після того, як Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект про ринок землі, почався старт земельної дискусії. Були проведені кілька десятків зустрічей та консультацій, завдяки яким вдалося зафіксувати зауваження і пропозиції, а також страхи і побоювання всіх сторін.
«За підсумками дискусії було прийнято рішення про те, що Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин створить інтегрований проект закону - на основі урядового законопроекту з урахуванням зауважень і пропозицій, що стосуються найважливіших та болючих питань реформи, а саме - питань можливостей купувати землі сільськогосподарського призначення для іноземців, питання концентрації земельних угідь і запобігання монополізації ринку», - пояснив заступник міністра.
За його словами, альтернативним законопроектом до проекту № 2178 пропонується:
- зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;
- ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ в розмірі 35%;
- ввести перехідний період до 01.01.2024, під час якого юридичні особи, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави не зможуть набувати у власність землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент вступу в силу закону вже є в оренді, емфітевзиси таких юридичних осіб і за умови, що такі юридичні особи створені не менш, ніж 3 роки до вступу в силу закону.
«Ми продовжуємо земельні тури по регіонах, де зустрічаємося з аграріями, пайовиками та представниками громад», - підсумував він.