Спецможливості
Новини

Модель, коли тільки фізособа може володіти землею, абсолютно неефективна, - нардеп Олексій Мушак

07.11.2019
999
Модель, коли тільки фізособа може володіти землею, абсолютно неефективна, - нардеп Олексій Мушак фото, ілюстрація

В Україні модель відкриття ринку землі, коли тільки фізособа може володіти землею, абсолютно неефективна, адже це призведе до відсутності кредитування фермерів банками і не приходу інвестицій в обробку землі. Таку думку висловив радник прем'єр-міністра України з економічних питань та активіст земельної реформи Олексій Мушак. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Якщо земля буде доступною лише для фізичних осіб - це буде означати, що ваша ділянка не буде вважатися якісною запорукою в банках. За фактом, це буде як споживчий кредит. Це все одно, що покупка квартири або будинку. Причому, процентні ставки будуть аналогічними. І якщо ви захочете взяти кредит під землю, то коефіцієнт покриття буде занадто малим», - пояснив експерт.

Він також акцентував увагу, що ринок землі тільки для фізосіб призведе до низької ціни на землю та брак інвестицій.

«Спілкування з малими, середніми фермерами, великими агрохолдингами показує, що вони не проти ринку землі. Навіть, якщо їх публічна позиція інша. Просто кожен з них підтримує різну модель ринку реформи, яка є більш вигідною їх групам», - додав А. Мушак.

Ключові слова: ринок землі, Україна

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0