Думки та коментарі експертів АПК, 24 - 28 квітня
У той час, як більшість українців активно готується до традиційних травневих вихідних, в аграріїв - своя "гаряча" пора. Після похолодання в Україну повернулася весна. Фермери оцінюють збитки, нанесені негодою, боряться з весняними шкідниками і хворобами рослин, більшість закінчили сівбу, декому доведеться частково пересіювати. У клопотах не варто все ж забувати про події у галузі. Головні думки та коментарі експертів ринку - у дайджесті propozitsiya.com.
Мінагропрод визначив три ключові напрямки подальшої роботи.
Половина аграріїв-землевласників порядкують на площах розміром 1-10 тис. га, - підрахувала юрист «Астарта Київ» Лілія Тімакіна.
Стратегія з розвитку зрошувальних систем дозволить залучити $1,5-2 млрд інвестицій, - підрахував академік і президент НААН Ярослав Гадзало.
Готових управлінців знайти практично не реально, потрібно вчити, - зробив висновок генеральний директор агрохолдингу HarvEast Дмитро Скорняков.
Україні потрібно активізувати роботу, щоби домогтися визнання своєї системи сертифікації насіння в ЄС, впевнена виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.
В Україні ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої нема, - заявив виконавчий директор Агропромислової групи "Арніка" Олег Максак.
Мегазлиття Syngenta і ChemChina може зробити Китай лідером з виробництва ГМО.
Мобільні залізничні перевезення вигідні для великих обсягів зерна, вважає керівник департаменту логістики компанії Agricom Group Олександр Смокотін.
В Україні відновлюється ринок саджанців смородини, зазначив Юрій Качунь, який очолює напрямок ягідництва в "Агроспецгоспі".
Аграріям не вдасться зекономити на фунгіцидах.
Середній клас, як поняття і основний сегмент, на який орієнтуються всі FMCG-компанії, застаріває. Виробникам треба переорієнтуватися на новий споживчий сегмент, - дослідження компанії Nielsen.
Навесні споживчі настрої українців погіршилися. Але от підприємці стали дивитися в майбутнє з більшим оптимізмом. Такі результати досліджень та опитувань.