Спецможливості
Новини

Світові ціни на продовольство в лютому виросли на 1.7% - FAO

10.03.2019
847
Світові ціни на продовольство в лютому виросли на 1.7% - FAO фото, ілюстрація

У лютому ц.р. індекс світових продовольчих цін, який визначається аналітиками продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), склав 167,5 пунктів, що на 1,7% нижче показника попереднього місяця та на 2,3% поступається рівню лютого роком раніше. Про це йдеться в повідомленні, поширеному FAO. Про це пише propozitsiya.com із посиланням на АПК-Інформ.

Індекс цін на зернові в лютому склав 169 пунктів, продемонструвавши лише незначне зростання в порівнянні з січнем.

«З основних зернових культур найбільше в лютому зросла ціна на кукурудзу, в основному у зв'язку з більш високим експортним котируваннями в США, викликаними побоюваннями з приводу перебоїв з поставками. Незважаючи на те, що на початку місяця заклопотаність з приводу пропозиції підтримувала ціни на пшеницю, зниження торгової активності зробило значний понижувальний тиск і в підсумку обрушила їх», - відзначають експерти.

Індекс цін на рослинні олії зріс на 1,8% - до 133,5 пунктів в порівнянні з попереднім місяцем та досяг найвищого рівня, починаючи з жовтня 2018 р.

«Зростання індексу, головним чином, відображає підвищення цін на пальмову, соєву та соняшникову олії. Ціна на пальмову олію підвищується 3 місяці поспіль на тлі різкого сезонного скорочення виробництва в основних країнах-виробниках та одночасного стійкого внутрішнього попиту. Підвищення цін на соєву та соняшникову олії стало реакцією на скорочення загальносвітової пропозиції. Високі ціни на мінеральні олії також сприяли зростанню цін на рослинні олії», - пояснюється в повідомленні.

Індекс цін на молочні продукти в лютому виріс на 5,6% в порівнянні з рівнем попереднього місяця - до 192,4 пункту, на м'ясо - на 1,7%, до 163,6 пункту, на цукор - на 1,2 %, до трохи більше ніж 184 пунктів.

Ключові слова: Україна, експорт, шрот, Китай

Інтерв'ю
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0