Спецвозможности
Новости

Минулого сезону Україна експортувала 511 тис. тонн рафінованої соняшникової олії

09.12.2022
295
Минулого сезону Україна експортувала 511 тис. тонн рафінованої соняшникової олії фото, иллюстрация

Згідно з оперативними даними, за результатами 2021/22 МР, попри скорочення експорту соняшникової олії в цілому на 15%, обсяг відвантаження на зовнішні ринки рафінованої продукції зріс на 4%, склавши 511 тис. тонн, що стало другим за величиною показником за всю історію експорту рафінованої олії. Найбільші обсяги продукту було експортовано у 2019/20 МР, а обсяги поставок сягнули 666 тис. тонн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Зростання експорту рафінованої фасованої продукції з України фіксувалося вже на початку минулого сезону, що пояснювалося підвищенням вартості енергоносіїв і, відповідно, вартості виробництва рафінованої та фасованої продукції у світі, й зокрема в Європі, що суттєво вплинуло на привабливість української продукції. Вже у січні 2022 р. місячний експорт перевершив показник вказаного місяця минулого року на 54%, але, починаючи з лютого, значно скоротився через блокування портів.

В той самий час у воєнний період через логістичні складнощі попит спостерігався в основному саме на рафіновану та фасовану продукцію, що сприяло досить швидкому відновленню експорту даної продукції.

Интервью
Движущаяся статуя любви в Батуми "Али и Нино"
Недавно Украину посетил заместитель директора «Агросервис центра» при Министерстве сельского хозяйства Аджарии Леван Болгвадзе. Пользуясь случаем, propozitsiya.com пообщалась с грузинским гостем.
Крайне важно не только готовиться к приобретению земли, но и не потерять земельные участки, которые есть в пользовании сельхозпредприятий уже сегодня. В этом контексте крайне важно понимать, на какие условия договора аренды, эмфитевзиса... Подробнее

1
0