Спецможливості
Новини

Міни в Україні загрожують голодом мільйонам людей в усьому світі

17.09.2024
279
Міни в Україні загрожують голодом мільйонам людей в усьому світі фото, ілюстрація
Україна зараз є найбільш замінованою країною на планеті. За даними експертів, площа замінованих територій сягає до 139 300 квадратних кілометрів, що перевищує розмір Англії. Це серйозна перешкода для відновлення економіки після війни та для забезпечення продовольчої безпеки як всередині країни, так і в світі.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на economist.
 
Проблема мін стала актуальною ще з 2014 року, коли росія анексувала Крим. Однак після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році ситуація різко погіршилась. Російські війська залишили після себе величезні мінні поля на найродючіших ґрунтах України. Окрім мін, на полях залишаються нерозірвані боєприпаси, які становлять небезпеку протягом багатьох років.
«Це величезна проблема для сільського господарства. Міни змушують фермерів покидати землю, а це значно впливає на продуктивність аграрного сектору», — йдеться у звіті Інституту глобальних змін Тоні Блера.
За підрахунками, через міни та вибухонебезпечні залишки війни (ВЗВ), економіка України щороку втрачає 11,2 мільярда доларів, що становить 5,6% довоєнного ВВП.
 
Вплив цієї проблеми відчувається не лише в Україні. Багато країн світу, особливо в Африці та Азії, залежать від української сільськогосподарської продукції. До війни 90% українського експорту пшениці йшло до цих регіонів. Тепер, коли експорт падає, зростає продовольча криза у країнах, що потребують допомоги.
 
За даними Світового банку, для повного розмінування територій України знадобиться 34,6 мільярда доларів і нові технологічні рішення. На сьогодні фінансування недостатньо, і за поточних темпів повне очищення може тривати понад 100 років. Щоб прискорити процес, потрібно щорічно виділяти 2,8 мільярда доларів.
 
Україна вже робить важливі кроки у цьому напрямку. За останні півтора року розміновано понад 35 000 квадратних кілометрів, а нові технології, включаючи використання безпілотників та штучного інтелекту, випробовуються для пришвидшення процесу.
 
Інноваційні підходи до фінансування також можуть допомогти. Наприклад, сільськогосподарські облігації на розмінування можуть залучати приватний капітал, а виплати здійснюватимуться за рахунок доходів від оброблених земель. Це дозволить швидше повернути фермерів на їхні поля, що є ключовим для відновлення економіки України та забезпечення продовольчої безпеки у світі.
 
Завдяки міжнародній підтримці та новим підходам до розмінування Україна має шанс відновити сільське господарство та допомогти мільйонам людей у різних куточках планети.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее

1
0