Спецможливості
Новини

Мінагропрод і зернотрейдери погодили обсяг експорту пшениці

10.08.2018
1264
Мінагропрод і зернотрейдери погодили обсяг експорту пшениці  фото, ілюстрація

За попередніми підсумками 2017/2018 маркетингового року Україна експортувала 39,4 мільйона тонн зернових, пише propozitsiya.com  з посиланням на Інформаційне агентство УНІАН.

Серед експортних зернових пшениці – 17,1 мільйона тонн. Перегляд обсягу експорту проведуть після завершення жнив пшениці.

Експортери зерна і Міністерство аграрної політики і продовольства погодили обсяг експорту пшениці 2018 року в 16 мільйонів тонн, з яких продовольчої пшениці - 8 мільйонів тонн, непродовольчої пшениці (фуражу) - також 8 мільйонів тонн.

Причому у Мінагропроді заявили, що не обмежуватимуть експорт зерна. Згідно з повідомленням прес-служби - Європейської Бізнес Асоціації, сьогодні, 10 серпня, між міністерством та гравцями ринку буде підписаний відповідний меморандум про взаєморозуміння. Згідно з повідомленням, цей документ є одним з факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Зазначається, що перегляд обсягу експорту буде здійснено за результатами завершення жнив пшениці, але це має бути зроблено не пізніше 28 вересня 2018 року. У прес-службі нагадали, що на ринку зернових підписання меморандуму знаменує старт нового маркетингового року. За попередніми підсумками 2017/2018 року Україна експортувала 39,4 мільйона тонн зернових. З них пшениці – 17,1 мільйона тонн. Найбільшими покупцями українського зерна в I півріччі 2018 були країни Африки, Азії і Європи. Як повідомляв УНІАН, Міністерство аграрної політики та продовольства України зберегло прогноз урожаю пшениці на рівні 23 мільйонів тонн в 2018 році. З початку 2018-2019 маркетингового року (МР, липень 2018 – червень 2019) українські аграрії експортували 2,2 мільйона тонн зернових.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 

1
0