Спецможливості
Новини

Мінагрополітики не очікує подорожчання добрив у сезоні-2017

10.03.2017
1755
Мінагрополітики не очікує подорожчання добрив у сезоні-2017 фото, ілюстрація

На відміну від попередніх весен, коли ціни на міндобрива завжди злітали догори і досягали піку, нині цього в Україні не спостерігається. Про це повідомив в інтерв’ю infoindustria.com.ua заступник директора Департаменту рослинництва Мінагрополітики Анатолій Рудюк, передає propozitsiya.com.

Він пояснив цей факт ростом обсягу виробництва азотних добрив у світі. Крім того, в Китаї, Індії, Єгипті, Алжирі побудовано чимало нових заводів із випуску добрив. «Якщо ще десять років тому на ринку оберталося 90-95 млн т поживи, то зараз – 185 млн т. Це позначається на ринку, посилюється конкуренція, виграють ті виробники, які мають власні ресурси, передусім, газ», – зазначив чиновник.

А.Рудюк розповів, що в Україні в 2016 році виросла доля азотних добрив узбецького та казахського виробництва, певні обсяги надходять із Китаю та Близького Сходу. «Однак навіть в сумі вони становлять незначну частку на нашому ринку у порівнянні з російськими. У всіх цих країнах просто немає таких обсягів, які вони могли б поставити на наш ринок. Вони більше орієнтовані на власне використання», – зауважив експерт.

Він також повідомив, що українські аграрії щорічно потребують 3,6 млн т азотних добрив. Потужність вітчизняних заводів, які спеціалізуються на випуску добрив, становить 7 млн т. «Добрива в нас є, але головна проблема – ціна, для її зниження потрібен дешевий газ. Де його взяти? Може, спрямувати на ці цілі частину вітчизняного палива? Але це вже політичне питання», – поділився своїми міркуваннями А.Рудюк.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0