Спецвозможности
Новости

Майже половина органічних виробників України зупинили свій бізнес або знаходяться на межі зупинки

30.03.2022
172
Майже половина органічних виробників України зупинили свій бізнес або знаходяться на межі зупинки фото, иллюстрация

З 24 лютого 2022 року (від початку широкомасштабного російського вторгнення на територію України) органічний сектор, як і вся аграрна промисловість, потерпає від агресії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на organicinfo.ua.

Наразі попит на органічну продукцію дуже низький, адже є критична потреба забезпечення українців харчовими продуктами першої необхідності, порушені виробничо-збутові ланцюги, відбувся переїзд лояльних споживачів та зниження купівельної спроможності населення. 

В той же час, частина органічних виробників продовжують працювати і не планують відмовлятись від ведення саме органічного сільського господарства.

Найбільша проблема в багатьох регіонах — це доступ до землі. Значна частина земель, що зайняті під органічним виробництвом, знаходяться в областях ведення бойових дій або під окупацією:

  • Херсонська обл. (близько 81,5 тис. га) — лідер за кількістю органічних сільськогосподарських угідь в Україні, наразі область майже повністю знаходиться під окупацією російських військ;
  • Запорізька обл. — близько 44,5 тис. га;
  • Харківська обл. — близько 4 тис. га;
  • Чернігівська обл. — близько 10 тис. га.

Загалом, за результатами 2020 року, в Україні налічувалось 462 225 тис. га, зайнятих під органічним виробництвом, тобто, обмеженим є доступ до щонайменше 30 % земельних ресурсів.

Результати опитування органічного бізнесу показують наступну ситуацію:

  • 30 % операторів зазначили, що зупинили свій бізнес, ще 15 % знаходяться на межі зупинки;
  • 32 % працюють частково і лише 7 % без змін;
  • 15 % операторів віддають свою органічну продукцію на підтримку української армії та населення і ще певна частина продає органічну продукцію за цінами неорганічної (без преміальної націнки).

Майже 70 % з опитаних виробників потребують фінансової підтримки: доступ до дешевих кредитів, інвестиції та/або цільова підтримка. 15 % потребують допомоги з експортом і 7 % — допомоги із просуванням на внутрішньому ринку.

Интервью
В Украине традиционно сетуют на оторванность образования от практики, возникшую еще в советские времена, когда на производстве молодым специалистам прямым текстом говорили: «Забудьте все, чему вас учили в вузе». Однако некоторые аграрные... Подробнее
Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины (ГПЗКУ) - единственный государственный оператор зернового рынка Украины, лидер в сфере хранения, переработки и экспорта зерновых и

1
0