Спецможливості
Новини

Літр соняшникової олії має коштувати 25-30 гривень, — керівник фермерського господарства

30.07.2021
893
 Літр соняшникової олії має коштувати 25-30 гривень, — керівник фермерського господарства фото, ілюстрація

Ціна на рослинну олію в Україні набагато вище, ніж в європейських країнах. Вітчизняні підприємства виробляють понад 5,5 мільйона тонн соняшникової олії, хоча українці вживають всього 6%. Решта — йде на експорт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на segodnya.ua.

Вартість літра олії в супермаркетах зараз варіюється від 66 гривень за 850 грамів до 72 гривень за 900 грамів, пів літра обійдеться українському покупцеві в 40 гривень. Такі ціни на вітчизняний продукт — не межа. Восени вартість соняшникової олії може підскочити до 100 гривень за літр.

Для прикладу, в Бельгії літр соняшникової олії в магазині обійдеться в 1 євро 29 центів. У Німеччині — на 10 центів дорожче (приблизно 44 українські гривні). У сусідній Польщі соняшникова олія коштуватиме вдвічі дешевше, ніж в Україні, — близько 35 гривень за актуальним курсом.

Україна — один з найбільших виробників соняшникової олії (5,5 мільйона тонн продукту на рік). Експерти впевнені, що ціна завищена штучно.

«Є такі поняття узгоджені дії або картельна змова. Якщо немає конкуренції, вам ніхто ціну знижувати не буде. Судячи з того, що в світі ціна впала на 10%, а у нас за місяць зросла на 30,5%, у нас не дуже сильно працює конкуренція. Значить, це питання до Антимонопольного комітету», — вважає економіст Олег Пендзин.

За прогнозами експертів в цій галузі, ціна за літр олії восени може підскочити до 100 гривень за літр.

Аграрій з двадцятирічним стажем Леонід Кірута 2021 року засіяв 300 гектарів землі. За його підрахунками, ціна на продукт не повинна перевищувати 25 гривень.

«Якщо це потужне хороше переробне підприємство, з однієї тонни соняшника воно має близько 400 літрів олії на виході. Торік ми мали майже 1000 тонн. Вважайте 400 тонн олії. Я не можу сказати, що воно 40 гривень має коштувати за літр. Моє бачення — 25-30 гривень, не більше», — говорить керівник фермерського господарства.

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0