Спецможливості
Новини

Ліцензії на утилізацію агропестицидів видаються "наосліп" — екологи

27.10.2016
1359
Ліцензії на утилізацію агропестицидів видаються "наосліп" — екологи фото, ілюстрація

В Україні немає підприємств, здатних утилізувати небезпечні пестициди. Відходи можна утилізувати тільки за кордоном. Про це повідомив на сторінці в Facebook повідомив голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоурів, якого цитує Інфоіндустрія 

Неможливість утилізації пестицидів зумовлена відсутністю необхідного обладнання в країні.

К. Косоурів вважає можливим виходом із ситуації – транскордонне переміщення відходів із метою утилізації на європейських (чи інших країн) потужностях.

Нагадаємо, Мінприроди позбавило підприємство "Еко Нова" ліцензії на діялість із небезпечними відходами, в тому числі - пестицидами і гербіцидами. Ліцензію анульовано на підставі акту про виявлення недостовірності даних у документах, поданих суб'єктом господарювання разом із заявою про отримання ліцензії.

Раніше тільки два підприємства в Україні володіли ліцензією на утилізацію небезпечних пестицидів і гербіцидів. Але підприємства отримали ліцензію незаконно і не виконували своїх обов'язків, прописаних у законодавстві. Перше підприємство добровільно відмовилося від ліцензії, а "Еко Нова" просто не пройшла перевірку ековідомства.

Правоохоронні органи повідомили, що "Еко Нова" у свій час отримала ліцензію від Мінприроди на підставі сфальсифікованих даних, не беручи до уваги заперечення з боку місцевих жителів.

Міністерство повідомило, що з майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише близько 10 відповідають ліцензійним вимогам.

Екологи відзначили, що ліцензії на утилізацію небезпечних відходів видавалися "наосліп", без проведення доліцензійних перевірок на предмет відповідності матеріально-технічної бази ліцензійним вимогам.

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0