Китайські виробники часнику вирішили проблему з бур'янами
Китайські фермери розробили унікальну технологію вирощування часнику, яка схожа на вирощування рису. Під посів виривають канави, куди заходить вода, вона йде по периметру всієї ділянки. Детальніше про технологію розповіла співзасновник кооперації виробників часнику «УкрАп» Анна Морозова, пише propozitsiya.com з з посиланням на infoindustria.com.ua.
У країні є дуже багато маленьких фермерських господарств, які вирощують тільки часник, з міжряддям не ширше 25 см. Маленьке фермерське господарство в масштабах Китаю - це приблизно 3 га, вся ця площа обробляється вручну.
Посів часнику спочатку обробляють гербіцидами, після чого накривають найтоншою плівкою, яку часник сам здатний пробити, а потім вже обробляють фунгіцидами. Там, де часник не зміг проколоти плівку, фермер вручну її проколює, але в більшості випадків таке втручання не потрібне. Таким чином, китайці знищують все бур'яни, а плівка не дає прорости новим і створює ефект теплиці, внаслідок чого часник швидше дозріває.
Дану технологію можна впровадити і на українських полях, впевнена Г.Морозова. Але тільки на ярому часнику, озимий часник з огляду на особливі кліматичні умови так вирощувати не вийде.
Можна вирощувати навіть не під плівкою, а під агроволокном, - однозначно буде позитивний ефект. В умовах невеликих ділянок - це ідеальний варіант, не потрібно стрічки для поливу, потрібно всього лише пустити по периметру воду і накрити часник волокном, і не буде ніяких бур'янів.
Дана технологія може бути застосована не тільки для часнику, а для всіх вологолюбних культур.