Спецможливості
Новини

Квасоля в сівозміні може знизити витрати на мінеральні добрива

05.02.2022
1229
Квасоля в сівозміні може знизити витрати на мінеральні добрива фото, ілюстрація

Нове дослідження UC Riverside свідчить, що квасоля здатна допомогти аграріям зекономити на добривах. Якщо додати культуру в сівозміну, — можна підвищити родючість ґрунту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на phys.org.

«Бобові рослини унікальні тим, що здатні фіксувати азот та накопичувати його в ґрунті тоді, як інші рослини є лише його споживачами. Ця здатність принесла бобовим великий успіх як третього за величиною сімейства рослин на планеті», — каже Джоел Сакс, професор UCR.

Слід зазначити, що зернобобові (соя, горох, квасоля, сочевиця, нут, чина, вика, люпин та ін.) за оптимальних умов вирощування засвоюють із повітря за допомогою бульбочкових бактерій приблизно 2/3 азоту від загального вмісту в рослинах і 1/3 — використовують із ґрунту.

Науковець Габріель Ортіс у своєму дослідженні довів здатність квасолі продуктивно взаємодіяти з корисними бактеріями та ефективно фіксувати азот. У багатьох випадках рослини, які люди починають окультурювати, втрачають здатність повноцінно взаємодіяти з бактеріями, якщо порівнювати з їхніми дикими родичами.

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Evolution. Експерименти включали 20 різних видів квасолі і вказують на генетичну основу їх симбіотичних здібностей.

«Ми можемо використати цю інформацію в майбутньому для розробки кращих сортів», — сказав Ортіс.

Він і його команда зосередилися на квасолі Black eyed peas, оскільки вона є також стійкою до посухи.

«Коли рослина відчуває, що вона загине, вона викидає бактерії в ґрунт, поповнюючи його, — пояснив Ортіс. — Виробники можуть чергувати в сівозміні бобові з іншими культурами, постійно насичуючи ґрунт азотфіксуючими бактеріями, які зменшують потребу в азотних добривах».

 

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Своєчасне, якісне та кваліфіковане сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки є гарантією її безвідмовної роботи впродовж сезону. Компанія CLAAS — один з провідних виробників високотехнологічної, сучасної техніки для сільського... Подробнее

1
0