Спецможливості
Техніка та обладнання

KUHN: у фокусі — ефективність

17.12.2019
3991
KUHN: у фокусі — ефективність фото, ілюстрація

Продукція компанії KUHN відзначається значним розмаїттям, і знайти для себе ефективне знаряддя в лінійці компанії може кожен фермер незалежно від того, за якою технологією він працює. Для українського ринку компанія KUHN представила досить широкий набір техніки, який, безперечно, користуватиметься великою популярністю серед аграріїв.

 

 

 

 

 

 

Перша широкозахватна новинка від KUHN — це дисковий культиватор, як його називають у компанії, а для нас — просто лущильник OPTIMER — моделі L 9000 і 12000. Це машини з робочою шириною захвату 9 та 12 м і діаметром дискового робочого органу 610 мм. Машина створена спеціально для обробітку великих масивів землі та досягнення високих показників продуктивності та якості обробітку ґрунту.

В’ячеслав Краснюк«Сьогодні в продуктовій лінійці KUHN є дискові лущильники OPTIMER L із діаметром диска 510 та XL — 610 мм. Проте ці машини були доступні з максимальною шириною захвату лише 6 м. Наступного виробничого сезону в Україні буде проведено низку демонстрацій технічних можливостей машини в польових умовах, щоб підтвердити досконалість нового OPTIMER», — говорить В’ячеслав Краснюк, продукт-менеджер компанії «Кун-Україна».

Конструкцію цього широкозахватного агрегату інженери компанії KUHN створили на основі багаторічного глибокого аналізу роботи менших агрегатів, щоб задовольняти всі експлуатаційні вимоги великих фермерських господарств.

П’ятисекційна рама 12-метрової машини OPTIMER L 12000 має запатентовані пристрої копіювання рельєфу ґрунту від компанії KUHN — Steady Control. Змащування рухомих елементів (опорних механізмів і систем копіювання поверхні поля) виконується централізовано. Кожен такий вузол має одну точку мащення у легкодоступному місці, звідки відбувається змащування решти точок.

Кожна секція рами — незалежна, що дає змогу ідеально копіювати поверхню поля. Завдяки можливості точного налаштування тиску на кожній із секцій, робоча глибина рівномірно зберігається по всій ширині знаряддя, що знижує витрату пального. Крім того, машина повністю гідрофікована — це спрощує налаштування робочих параметрів та дає змогу змінювати налаштування на потрібні параметри навіть під час роботи. А можливість синхронного налаштування кута атаки переднього й заднього рядів дисків дає змогу отримати якісний ґрунтообробіток навіть у найтяжчих умовах роботи.

Завдяки значній ширині захвату та високій робочій швидкості агрегату, яка становить від 15 км/год, продуктивність лущильника OPTIMER L 12000 становить 18 га/год. До того ж ці машини характеризуються великим кліренсом, який становить 80 см, що дає змогу працювати з усіма типами рослинних решток без зайвих зупинок для очищення робочих органів від забивання. Кріплення робочих органів відбувається за допомогою індивідуальних стійок із запобіжною системою з еластомерних блоків, щоб гарантувати рівномірну якість роботи за всією шириною машини.

Лущильник OPTIMER L 12000 із централізованою системою мащенняПід час роботи із широкозахватними машинами комфорт експлуатації має першорядне значення, саме тому систему регулювання глибини оснащено системою з гідропідсилювачем. Більш того, перехід із робочого положення в транспортне виконується за допомогою лише однієї команди. Також OPTIMER L 9000 і 12000 відповідають вимогам Євросоюзу щодо правил дорожнього руху під час транспортування агрегатів: їхня габаритна ширина становить 3 м, висота — 4 м, а стійкість машини забезпечується завдяки центральній осі.

Ще однією новинкою компанії є швидкісний прес-підбирач нової серії 7100. VB 7190 характеризується високою робочою швидкістю та щільністю пресування маси. «Нова серія рулонних пресів зі змінною камерою — це високопотужні швидкісні машини, які здатні формувати рулони щільністю 140 кг/м3 із продуктивністю 30 т/год. Тобто на формування одного тюка затрачається менше ніж одна хвилина! Обмежувальним фактором є лише можливості трактора та якість підготовки валків», — говорить представник компанії.

Швидкісний прес-підбирач 7190Нову серію рулонних прес-підбирачів VB 7100 оснащено інтелектуальною системою збільшення щільності i-DENSE від KUHN. Ця система зі здвоєним натяжним важелем забезпечує щільність рулонів соломи до 140 кг/м3. Без втручання водія, на основі результатів вимірювань датчика вологості, система автоматично змінює тиск пресування для певних культур із урахуванням їхнього поточного стану. В результаті маємо найекономічніше використання прес-підбирача без зниження його продуктивності.

Крім того, ці прес-підбирачі характеризуються найшвидшою роботою заднього люка серед подібних рішень на ринку. За чотири секунди рулон виштовхується, після чого задній люк знову закривається.

Пресування відбувається за допомогою чотирьох ременів прес-підбирача, що гарантує оптимальний прохід і формування рулонів. Зносостійкі великорозмірні привідні ланцюги змащують за допомогою автоматичної системи мащення. Дві моделі прес-підбирачів — 7160 і 7190 — серії 7100 формують рулони розміром 1,60 і 1,85 м відповідно. Обидві моделі повністю сумісні з протоколом ISOBUS. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс може відображатися на терміналі трактора ISOBUS або на терміналах CCI 50 чи CCI 1200, які також поставляє компанія KUHN.

Моделі серії KUHN VB 7100 уже доступні до замовлення в Україні.

Граблі-валкоутворювачі GA 15131 цьогоріч стали світовим рекордсменом за продуктивністю валкування сіна: 4-роторна машина за 8 годин обробила поле площею 189,9 гаСтрічкові валкувачі MERGE MAXX 760 і MERGE MAXX 1090 є відносно новими машинами для українського ринку, хоча вже декілька агрегатів працює на полях нашої держави. Ці агрегати побудовані на базі MERGE MAXX 950 і відзначаються аналогічним рівнем універсальності, який забезпечив успіх 950-ї моделі (можливість центрального й бічного укладання валків, яке водій може змінювати в будь-який час залежно від робочої ситуації).

Модель MERGE MAXX 760 оснащується двома підбирачами завширшки 2,75 м, що дає їй можливість виконувати укладання валків на відрізку руху завдовжки 5,5 м у режимі бічного укладання.

За своїми розмірами та особливостями цей інструмент призначається для індивідуальних фермерських господарств, машинних кооперативів і регіонів із грубим нерівним ґрунтом. Він оснащений двома гідравлічними засувками двосторонньої дії і терміналом управління, які керують зворотним ходом стрічки та індивідуальним підійманням механізмів підбирачів.

Основна конструкція моделі MERGE MAXX 1090 — аналогічна конструкції MERGE MAXX 950 і досягає робочої ширини 11 м у режимі центрального валкування.

Коли обидва підбирачі завширшки 4,4 м розташовані пліч-о-пліч у положенні бічного укладання, ворушіння рослинної маси виконується на ширині до 8,80 м (без урахування формування бічного валка).

«Основна характеристика машини — це можливість працювати в екстремальних умовах валкування всіх кормових трав і рослинних решток, навіть грубостеблових. Останні використовують або на підстилку худобі, або ж для потреб енергетичної галузі в якості палива. Рештки кукурудзи, сорго, ріпаку інших ґрубостеблових культур для цієї машини — не проблема», — говорить пан В’ячеслав.

Концепт нової сівалки AUROCKОстанніми роками спостерігається стрімкий розвиток енергоощадних технологій, у основі яких закладено три принципи: непроведення оранки, дотримання сівозміни та збереження на поверхні ґрунту максимальної кількості пожнивних решток. Переваг такої технології безліч: це й захист ґрунту від ерозії, і поліпшення структури та біологічної активності ґрунту, й зниження ступеня ґрунтового ущільнення, а також збільшення рівня його вологості. Проте для того, щоб домогтися дійсно значних результатів, будь-яка технологія має бути цілісною, тому раціональне землеробство потребує переосмислення всієї системи ведення рослинництва. Потрібно мислити глобально, з урахуванням взаємодії усіх факторів усередині системи. Тому компанія представила концепт нової сівалки AUROCK (хоча вже є повноцінні робочі 6-метрові сівалки AUROCK 6000 R і AUROCK 6000 RC), результати роботи якої відповідають наведеним вище принципам.

Порівняно із сівалкою Espro, вона має більшу довжину. Тому для точного копіювання поверхні поля та можливості точного потрапляння висівних сошників у сформовані дисками борозни в центральній частині рами розміщено спеціальний механізм підрулювання. Тому ви можете бути впевнені, що ваше насіння точно потрапить у підготовлене посівне ложе.

Сівалки AUROCK 6000 R і AUROCK 6000 RC з робочою шириною 6 м мають місткість 3500 і 5000 л відповідно.

«Машина року 2019» — причіпний обприскувач METRIS 4102, в якому втілено останні напрацювання компанії KUHN у напрямі виробництва машин та обладнання для внесення пестицидівПроте найбільше новинок компанія представила в сегменті машин для внесення пестицидів. Під час виконання обприскування швидкість, тиск і витрата робочого розчину тісно пов’язані з типом застосовуваних форсунок, що змушує операторів машин обмежувати швидкісний робочий діапазон. Система точного обприскування AUTOSPRAY усуває всі ці труднощі та спрощує виконання операції: оператор лише обирає розмір краплі та потрібну норму виливу робочої рідини на гектар. Далі він може спокійно працювати з упевненістю щодо дотримання дуже високої точності внесення препарату за широкого діапазону швидкостей машини.

Оснащений технологією пульсування PWM, обприскувач AUTOSPRAY із інтелектуальними тримачами форсунок дає змогу за стабільного тиску отримувати краплю встановленого розміру в широкому діапазоні робочих швидкостей агрегату. Для досягнення такого результату потік обприскування ділиться на 20 мікроімпульсів у секунду (20 Гц), і система, залежно від швидкості руху, самостійно контролює час відкриття (мікропульсацій) форсунок. Для гарантії бездоганного робочого покриття цільової поверхні імпульсні гнізда форсунок AUTOSPRAY установлені вздовж рами в шаховому порядку.

Крім того, система AUTOSPRAY також має низку особливостей роботи, серед яких слід вирізнити такі:

безперервна циркуляція робочого розчину в системі, що дає змогу миттєвого запуску та запобігає забиванню розпилювачів;

індивідуальне відключення форсунок;

модуляція дозування всередині ділянки (налаштування безпосередньо на штанзі).

 

Рішення майбутнього

Наступною новинкою в сфері використання пестицидів є впровадження інтелектуальної системи і-SPRAY, яка дає змогу точно визначати наявні на полі бур’яни та шкідників і обробляти лише ті частини поля, де вони зафіксовані. Ця технологія є не що інше як відповідь компанії KUHN на тенденції щодо зниження використання пестицидів.

Для правильного визначення бур’янів і шкідників на штанзі обприскувача встановлено гіперспектральні датчики. Аналіз зображень відбувається за допомогою штучного інтелекту, який після ідентифікації цільового об’єкта відкриває потрібну форсунку для обприскування. Перевагою такого методу для сільгоспвиробників є використання пестицидів тільки там, де вони потрібні. Технічна революція стосується безпосередньо самої логіки обприскування. Оскільки технологія здатна розрізняти сімейства бур’янів, стає можливим, наприклад, обирати оптимальний препарат із цільовим спектром дії для підвищення ефективності. Більш того, мета обробки полягає не в профілактиці, а в проведенні однієї або декількох точкових обробок бур’янів препаратами, які найкраще забезпечать їхнє знищення.

Першочерговим результатом роботи системи, яка відразу кидається у вічі, — це значна економія пестицидів, яка може досягати 80%. Наступним моментом є зниження пестицидного навантаження на навколишнє середовище. Крім того, ця технологія відкриває можливість управління ризиком стійкості бур’янів до гербіцидів шляхом цільового використання активних речовин.

Також із цього року виробник оснастив свої самохідні машини Stornger HD системою пофорсункового відключення та двома форсунками на одному тримачі, що дає змогу обприскувати без виникнення перекриття та отримати високу якість обробки за зміни швидкостей.

Оборотний коток для плугів компанії KUHNДля виконання основного обробітку ґрунту компанія представила оновлену серію плугів зі спеціальним оборотним котком. «Використання цього котка — це першочергово мобільність під час оранки та можливість швидкої підготовки ґрунту до висівання за допомогою плуга, що дає змогу висівати зернові культури відразу ж після оранки», — говорить представник компанії.

Також для полегшення праці та спрощення налаштування робочих параметрів плуга компанія представила повністю гідрофікований плуг Varileader.

Користувався популярністю у відвідувачів і медаліст тогорічної виставки — плуг KUHN VARI-MASTER L. У ньому впроваджено технологію точного землеробства Smart Ploughing, яка дає змогу вдосконалити комфорт і технологію оранки та обробляти лише ті ділянки поля, які потрібно.

Cівалка Maxima 3e з електроприводом висівних апаратів і телескопічною рамоюНовинкою в напрямі точного висівання стала сівалка Maxima 3e з електроприводом висівних апаратів та телескопічною рамою. «Впровадження цих двох функцій першочергово надає сівалці ще більшої універсальності. Адже, завдяки телескопічній рамі, ми маємо змогу змінювати ширину міжряддя культур, які висіваємо, від 37,5 до 75 см. Своєю чергою, електропривід висівних апаратів дає змогу значно спростити процес їхнього налаштування та калібрування, швидко змінювати норму висіву, впровадити посекційний контроль і навіть виконувати диференційовану сівбу залежно від завдань технологічної карти.

В Україні ця сівалка буде представлена з повним набором опцій, щоправда, в причіпному варіанті та на суцільній рамі, проте з бункером для сухих гранульованих добрив», — коментує пан В’ячеслав.

 

Асад Лапш, генеральний директор «КУН-Україна»:

— У фокусі цьогорічної виставки — ефективність, зменшення ресурсовитрат, упровадження енергоощадних технологій, які дають змогу зберігати не лише такі матеріальні та природні цінності, як паливо, насіння, добрива, ґрунтову вологу, а й максимально знизити навантаження, наприклад пестицидне, на навколишнє середовище.

Звісно, впровадження цих технологій потребуватиме певних знань і нових технічних можливостей від створюваних машин, які, своєю чергою, будуть все складнішими та насиченішими різними системами. І від цього нікуди не подітися. Адже це загальна тенденція розвитку машин. І всі ці новинки, які для більшості сьогодні є дивовижними, вже через 5–10 років будуть цілком звичайними речами. Згадайте хоча б появу мобільного телефону, а потім смартфону, айфону!

Тому потрібно вчитися і не боятися новинок, які пропонують виробники. Звісно, на виставці є дуже багато концептів, які так і залишаться лише концептами, але є й такі речі, які колись були концептами, а сьогодні вже втілені в машинах. Наприклад, сівалка точного висіву Maxima з електроприводом висівних апаратів, яка може змінювати норму висіву насіння відповідно до даних технологічних карт родючості ґрунтів чи насичення їх вологою тощо. Про це говорили вже давно як про мрію аграрія, а сьогодні ця техніка й відповідна технологія вже працюють.

Проте потрібно згадати про ще один тренд і тенденцію в розвитку сільського господарства. Це — підвищення кваліфікації сервісних інженерів. Адже техніка все більше вдосконалюватиметься та ускладнюватиметься, а отже, потребуватиме більших знань і навиків для роботи з нею. І якщо хтось скаже, що працюватиме «по старинці», то, на жаль, його бізнес рано чи пізно зазнає краху. Адже за використання технологічно застарілих машин рентабельність такого бізнесу з року в рік відчутно знижуватиметься. Своєю чергою, сучасні агрегати дають змогу не просто зменшити витрати на виробництво, а й суттєво знизити робочі ризики. Наприклад, скорочення часу, і як наслідок, чітке дотримання строків на виконання таких операцій, як передвисівний обробіток ґрунту та сівба. Клімат змінюється, а відповідно, змінюються й економічна ситуація, умови господарювання, тож, якщо хочеш працювати ефективно, ти повинен використовувати сучасну «розумну» техніку.

Наступне питання — це взагалі розуміння поняття сервісного обслуговування. Вже зовсім скоро сервіс полягатиме не лише в технічному обслуговуванні машин, а й наданні повної технологічної карти вирощування сільськогосподарських культур, за якими фермер чітко бачитиме лише витрати та прибуток із одного гектара. А все інше, зокрема відповідний певній технології оптимальний підбір техніки, ЗЗР, добрив тощо, забезпечуватимуть, і хочу наголосити — якісно! — представники компаній-виробників, дилерів, дистриб’юторів.

Нас чекають великі зміни, і вони неминучі. Тиск на аграріїв у технологічному плані високий. Техніки багато, різновиди брендів просто вражають, і в такому розмаїтті пропозицій можливості для аграрія зробити правильний вибір дуже великі. Тому перспектива — саме дилери майбутнього!

Взагалі люди, які загнані в глухий кут, для свого розвитку, виживання чи взагалі спасіння спроможні на неймовірні рішення. І якщо говорити про сільське господарство, то нові вимоги, які ставить сьогодення перед виробниками техніки, хімії, наприклад, відмова від гліфосатів, є не що інше, як поштовх до пошуку відповіді на поставлені питання. А результатом цих пошуків є нові технічні чи технологічні рішення, які, можливо, на сьогодні є досить вартісні, проте в кінцевому результаті забезпечуватимуть в десятки, а то й сотні разів більшу вигоду фермерам та й узагалі людству.

Проте є глобальне питання щодо розуміння взагалі терміну людського життя. Дуже багато у Європі говориться нині про заборону використання гліфосатів, антибіотиків у тваринництві, ГМО тощо. Прихильники цього напряму стверджують, що в разі впровадження цих заборон ми можемо зробити продукти безпечнішими і, відповідно, підвищити якість здоров’я людей і життя в цілому. Проте погляньмо на становище в деяких країнах, наприклад в Африці, де харчові продукти є товаром номер один і постачаються в обмеженій кількості світовими організаціями типу ООН. Я не думаю, що цим споживачам цікаві й актуальні питання щодо використання ГМО чи гліфосатів. Перед ними стоять питання простого виживання. І тому я — за вирішення питань підняття якості рівня життя, але коли це не становить загрози самому життю.

На жаль, тенденції сьогодення говорять, що зміни клімату в гіршу сторону неминучі. І на мою думку, ми сьогодні перебуваємо на середині шляху цих змін. Далі буде тільки гірше. І вже сьогодні є певні наукові та технічні рішення, які дають змогу пристосуватися й працювати ефективно в умовах цих змін. Це й сучасні технології ґрунтообробітку, використання точного висівання, крапельного поливу, гідропоніки тощо. І наше завдання як розробників цих технологій — якнайкраще та якнайшвидше донести їх до агровиробників, «озброїти» сучасними машинами та знаннями щодо грамотного застосування інновацій у виробничому процесі.

 

А. Сухина

a.sukhina@univest-media.com

Ключові слова: KUHN, Agritechnica-2019, плуги, сівалки

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0