Спецможливості
Новини

Селяни на Тернопільщині поставили аграріям ультиматум через розбиті дороги

25.03.2021
771
Селяни на Тернопільщині поставили аграріям ультиматум через розбиті дороги  фото, ілюстрація

Село Галущинці Підволочиського району потопає у болоті.

Сільська центральна дорога засипана глиною, яка разом із водою перетворилася у місиво.

Цією дорогою не можуть ходити сільські мешканці, дітям проблематично дістатися до школи. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta1.com.

Як кажуть самі люди, виною у всьому є вантажні автомобілі, фури, котрі скорочують шлях через їхнє село.

«На день можна побачити по сім машин і більше. Великі фури, КАМАЗи — все їде через нашу дорогу, яку відремонтували рік тому. Автівки перевозять важкі вантажі і через це дорога нищиться. Ми не можемо ходити по багнюці. Пришла весна і зараз буде найважче. Треба лягти на дорогу, щоб не їздили», — в один голос розповідають мешканці села на Підволочищині.

Селяни підозрюють, що фури, котрі їдуть через Галущинці порушують допустимі норми ваги. Замість 24 дозволених тон, везуть більшу вагу, дорога не витримує і руйнується буквально на очах. Минулого року тут відремонтували 800 метрів дороги, наступний шматок обіцяли відремонтувати згодом, але справа у тому, що тепер ремонту потребує асфальт, який нещодавно поклали.

Мешканці звинувачують у цьому й вантажні автомобілі, котрі їдуть на агропідприємство «Веда», яке спеціалізується на міжнародній торгівлі (кукурудза, пшениця, соняшник). Але директор запевняє, що контроль ваги вантажівок перевіряється і більше дозволеної норми ніхто не возить.

«Ми не хочемо платити штраф, добре розуміємо, що це великі кошти, тому й не ризикуємо. Те, що дозволено ми «насипаємо», більше норми бути не може», — коментує директор ТОВ «Веда» Іван Коваль.

Інтерв'ю
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0