Спецможливості
Новини

Коштів в України на дотування сільського господарства немає, - експерт

20.01.2017
1672
Коштів в України на дотування сільського господарства немає, - експерт фото, ілюстрація
Зараз вітчизняний агросектор працює в неконкурентних умовах в порівнянні з іншими країнами. Наші сільгоспвиробники не отримують дотації, як в Європейському союзі, Канаді чи Сполучених Штатах. Більш того, на них лежить колосальна податковий тягар

На фінансування аграрної галузі на 2017 рік в бюджеті закладено близько 10 млрд грн - удвічі більше, ніж в минулому році. Зараз агрогалузь займає в структурі ВВП близько 15%.

Якщо провести податкову реформу і детінізувати сектор, то вже в наступному році на сільське господарство буде припадати 30% в загальній структурі української економіки. Де Кабінет міністрів збирається знайти ці гроші, незрозуміло, - так коментує виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, пише propozitsiya.com з посиланням на landlord.ua.

"Коштів у України для того, щоб дотувати сільське господарство, немає. Зараз вітчизняний агросектор працює в неконкурентних умовах в порівнянні з іншими країнами. Наші сільгоспвиробники не отримують дотації, як в Європейському союзі, Канаді чи Сполучених Штатах. Більш того, на них лежить колосальна податковий тягар", - говорить експерт.

На його думку, більш правильним кроком було би введення податку на гектар і виділення дотацій на гектар землі. Ще краще взагалі звільнити аграріїв від оподаткування. Це дозволить вивести українське сільське господарство з тіні.

"Але ще не все втрачено, і бюджет-2018 можна зробити по-справжньому проривним", - упевнений О.Устенко. І додає, що для цього необхідно запустити податкову реформу. "Україна не зможе залучити інвестиції і оживити власний бізнес, якщо збирається здійснювати такий же податковий тиск, як у державах Євросоюзу. Дуже мало інвесторів будуть вкладати в країну з такими високими ризиками. Тому при запуску реформи нам треба бути готовими до падіння в короткостроковій перспективі дохідної частини державного бюджету. Але зате потім це тимчасове падіння може бути з лишком перекрито", - підсумував експерт.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0