Спецможливості
Новини

Корови-гурмани обирають премікси з ваніллю

01.12.2016
4885
Корови-гурмани обирають премікси з ваніллю фото, ілюстрація
Вчені вважають, що аромат може бути більш корисним стимулом для споживання корму

Корови люблять пажитник і ваніль, відвертаються від анісу, а до тим'яну, апельсинів, патоки та меду байдужі. Такі результати дослідження опублікував Університет штату Пенсільванія, пише propozitziya.com

Дослідники запропонували 16 дійним коровам голштинської породи сім концентратів преміксів з різними ароматизаторами і взяли для контролю звичайний корм. Премікси розмістили в чотирьох пластикових лотках протягом шести днів. Весь цей час дослідники уважно спостерігали за тваринами, а також вимірювали споживання і час їжі, щоб визначити можливі переваги деяких ароматизованих преміксів.

Навіщо вони це робили? Вчені вважають, що аромат може бути більш корисним стимулом для споживання корму, оскільки леткі компоненти, що відповідають за запах, поширюються на великій площі. Також визначення смакових переваг корови може бути вельми корисним для заманювання корови в доїльний зал.

Дослідження показали, що корови мають здатність розпізнавати такі основні смаки: солодкий, гіркий, солоний, кислий, гострий.

При цьому вчені відзначають, що дуже важливо не знизити чутливість тварини до аромату. Це подібно до того, коли людина їсть занадто багато картоплі фрі, а потім їй вже хочеться салату для різноманітності. Таким чином, привабливий аромат не використовується в повнораціонних сумішах, а тільки в певних цілях, - акцентруют увагу дослідники.

Також можна бажаний коровами смак розпорошити в повітрі навколо доїльного робота і заманити корову для доїння. У роботизованою системі доїння корова може розпізнати запах ще до того, як увійде в доїльну установку.

На цьому вчені не зупиняються і мають намір далі вивчати смакові переваги корів.

Ключові слова: корова, молоко

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0