Спецможливості
Новини

Коники як майбутнє м'ясної галузі та порятунок для екології

11.08.2017
3197
Коники як майбутнє м'ясної галузі та порятунок для екології фото, ілюстрація

Дієта наших предків істотно відрізнялася від нашої, і немає підстав вважати, що споживчі смакові уподобання не зміняться в майбутньому. Вироблене промисловим способом м'ясо не є винятком, пише propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

У західних країнах спостерігається падіння попиту на м'ясні продукти, а Індія і Китай за деякими видами м'яса знаходяться в стадії росту. Спектр загроз для великих компаній доволі широкий: альтернативні методи виробництва (free range), субститути, імітації та абсолютно нові продукти. У багатій Англії число вегетаріанців за 10 років виросло на 360%, і вегетаріанські ресторани вважаються перспективним бізнесом. Англійський виробник замінників м'яса на грибний основі Quorn Foods має намір наростити продажі до $ 1 млрд до 2027 року. Каліфорнійська Impossible Foods недавно залучила $ 75 млн для нарощування виробництва котлет для бургерів із рослинної сировини. Серед інвесторів - сінгапурський фонд Temasek і Білл Гейтс. Цікаво, що в кінці 2017 року найбільший виробник м'яса в США Tyson Foods інвестував в аналогічну компанію - Beyond Meats.

За прогнозами, до 2020 року продажі замінників м'яса в США перевищать $ 5 млрд.

Крім продуктів рослинництва субститутом тваринного білка впевнено стають комахи. Число споживачів у цьому сегменті зростає, і компанії, які раніше не афішували спірні інгредієнти, проводять ребрендинг, підкреслюючи, що роблять снеки із коників. За підрахунками, комахи переробляють корм у живу вагу в два рази ефективніше, ніж курка. Відповідно, продукти харчування з комах можуть бути набагато дешевшими.

Іншим замінником традиційної продукції тваринництва може стати штучно вироблене м'ясо. За опитуваннями, понад 65% споживачів в США були б не проти його спробувати. Втім, ціна такого м'яса, отриманої в лабораторії, наприклад, яловичини, коштє понад 5 $/г. Дорожнеча такого м'яса є основною перешкодою для виходу на ринок.

Продажі субститутів і нових продуктів будуть рости, хоча, звичайно, м'ясні холдинги не здадуться без бою. В арсеналі галузі подальша консолідація, роботизація, створення більш зручних для споживача продуктів і інші технології.

Поступове, що триває десятиліттями, зрушення в структурі споживання призведе до драматичних наслідків не тільки для м'ясної галузі, а й для всього виробничого ланцюжка - матимуть втрати і рослинництво, і виробники добрив.

Радує, що від зростання конкуренції і різноманітності пропонованих продуктів виграє споживач. А пошуки більш ефективних рішень виробництва білка можуть привести до поліпшення екологічної ситуації.

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0