Спецможливості
Новини

Компенсація аграріям за збитки від російської окупації буде, — Сольський

03.08.2022
558
Компенсація аграріям за збитки від російської окупації буде, — Сольський фото, ілюстрація

Фермери, чий бізнес постраждав від дій російських загарбників на окупованій території, зможуть отримати компенсацію за вкрадений врожай або знищену техніку. Але тільки після деокупації.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на acmc.ua.

Для цього вони мають ретельно фіксувати та зберігати будь-який збиток, розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Міністр зазначив, що спочатку буде проведено юридичну оцінку збитків після деокупації. Після цього аграрії зможуть розраховувати компенсацію за вкрадений врожай. Саме тому потрібно фіксувати найменші деталі та збирати докази протиправних дій окупантів.

«Необхідно максимально фіксувати те, що відбувається. У будь-який спосіб: записувати дати, події, свідків. Якщо є можливість, фотографувати, записувати на відео. Згодом на основі цих матеріалів буде проведено юридичну оцінку і відповідно отримано компенсацію. Треба збирати докази про незаконні дії, крадіжки. Ми наполегливо рекомендуємо це робити. Правові механізми діятимуть після деокупації», — сказав Сольський.

На відміну від онлайн-фіксації зруйнованого житла, у фермерів поки що немає такої можливості. Проте міністр зазначив, що «кілька схожих рішень» все ж таки буде запропоновано аграріям.

Окрім того, Сольський нагадав, що на тимчасово окупованих територіях необхідно буде провести рекультивацію земель. Такі процедури, пов’язані з рекультивацією, вже є. А також «є норми, які ще треба доопрацювати законодавчо, методика визначення шкоди, завданої землі, ґрунтам».

«Дехто із землевласників цим займається, дехто — ні, якщо говорити відверто. Просто вказати пальцем і сказати, що ось це земля, яка була під окупацією і потребує рекультивації, щоб отримати компенсацію, — так це не працюватиме. Доведеться пройти певні процедури», — зазначив міністр.

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури

1
0