Спецможливості
Новини

Кількість угідь під виноградниками опустилась до критичої межі, - М.Агафонов

12.12.2016
1425
Кількість угідь під виноградниками опустилась до критичої межі, - М.Агафонов фото, ілюстрація
Згідно з кадастровими даними, в Україні всього 44 тис. га виноградників - без урахування території Криму. Це критична межа, після якої може наступити крах галузі виноробства

Згідно з кадастровими даними, в Україні всього 44 тис. га виноградників - без урахування території Криму. Це критична межа, після якої може наступити крах галузі виноробства, адже з такою кількістю не можливо забезпечити підприємства вітчизняною сировиною. Про це розповів заступник голови Центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації "Укрвинпром" Михайло Агафонов,  пише propozitsiya.com, посилаючись на інформацію golos.com.ua.

За його словами, коли діяла державна програма підтримки садівництва та виноградарства - фінансувалась за рахунок виділення на неї 1,5% від продажу міцних алкогольних напоїв, в Україні садили нові виноградники за сучасними технологіями на краплинному зрошенні. І це давало позитивні результати, вдалося зупинити падіння галузі і тримати площі на певному рівні, запевняє М.Агафонов.

Як тільки припинилося фінансування - все пішло на спад: ще 300 га посадили після скасування програми, наступного року -- ще 100 га, а на сьогодні практично не садиться жодного гектара виноградника. Постраждали перш за все розсадники, які відновили свої потужності, констатує експерт.

За даними директора виноробного комплексу "Чизай" Анатолія Полоскова, що завдяки програмі підтримки виноградарства у 2006 р.підприємству вдалося висадити в області на 280 га майже 1110 тисяч саджанців.

Експерти кажуть, що виноробна галузь очікує на зрозумілу політику та прогнозованість щодо визначення акцизних зборів. Оскільки виноградна лоза дає урожай на п'ятий рік, капіталовкладення у виноградарство і виноробство потребують системного підходу до розвитку галузі з боку держави. На думку виробників, щорічна допомога має складати 2 млрд грн і нагадують, що в ЄС виділяється Є5,3 млрд лише для рекламної підтримки.

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0