Спецможливості
Новини

Кількість еспортерів меду в Україні збільшилась на четверть

08.11.2017
1171
Кількість еспортерів меду в Україні збільшилась на четверть фото, ілюстрація
Експорт українського меду за 7 місяців 2017 року виріс на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 35,3 млн

Держпродспоживслужба надала право 67 суб'єктам господарювання експортувати мед за межі країни. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, пише propozitsiya.com за матеріалами прес-служби Мінагрополітики.

Найбільшу кількість екпортерів меду зареєстровано в Київській області -11 господарювання, в Дніпропетровській області - 9, Кіровоградській - 7, Одеській та Рівненській - по 5, Львівській, Хмельницькій та Херсонській - по 4, Запорізькій, Полтавській і Харківській - по 3, Вінницькій, Закарпатській і Черкаській - по 2, і по одному суб'єкту господарювання зареєстровано в Донецькій, Миколаївській, Сумській областях та Києві.

За словами чиновника, ключовими ринками збуту українського меду є країни Азії, ЄС, СНД, Африки і США. Всі вимоги до харчової продукції, в тому числі меду, встановлюються Законом "Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів", а також наказом Мінагрополітики від 8 серпня 2012 №491 "Про затвердження Ветеринарно-санітарних вимог для потужностей (об'єктів) з виробництву продуктів бджільництва".

Так, щоб отримати право експорту в країни Євросоюзу українські виробники меду повинні відповідати ряду вимог від ЄС, зокрема HACCP: оформити паспорт пасіки, отримати експлуатаційний дозвіл, затвердити свою експортну потужність, провести лабораторні дослідження продукту.

Варто відзначити, що в минулому році право експортувати мед отримали 49 компаній-виробників.

За даними Центру підтримки експорту при УСПП, експорт українського меду стабільно зростає, починаючи з 2013 року. У 2017 році Україна увійшла до п'ятірки світових постачальників меду. За інформацією УСПП, експорт українського меду за 7 місяців 2017 року виріс на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 35,3 млн.

Ключові слова: АПК. мед

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0