Спецвозможности
Новости

Китай відмовляється від української продукції, нарощуючи імпорт з Бразилії

02.08.2022
384
Китай відмовляється від української продукції, нарощуючи імпорт з Бразилії фото, иллюстрация

Китай, що раніше був основним покупцем української кукурудзи та соняшникового шроту, з початку війни в Україні прискорив підписання дозвільних документів для нарощування поставок з Бразилії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

У 2020/21 МР частка української кукурудзи в загальному обсязі імпорту Китаю складала 29%, а соняшникового шроту – 88%. Тому зниження попиту з боку Китаю негативно вплине на вітчизняних експортерів, особливо виробників шроту.

На двосторонній зустрічі представників китайсько-бразильської комісії високого рівня по співпраці та взаєморозумінню (Cosban) були узгоджені поставки соєвого шроту до Китаю, який раніше купував лише соєві боби в межах 70-80 млн т на рік, і не дозволяв імпорт продуктів переробки сої.

До цього Китай та Бразилія узгодили можливість поставок кукурудзи, проте фактичний експорт ще не почався, незважаючи на підписання санітарного протоколу між країнами. Бразильським підприємствам ще потрібно сертифікувати продукцію на полях та отримати дозвіл на поставки від китайської влади, але загалом експорт може розпочатися вже у вересні-жовтні.

На тлі відсутності можливостей експорту морськими шляхами виробники кормів в Украіні знизили ціни попиту на соняшниковий шрот майже утричі до 3000-4500 грн/т з доставкою на завод. Водночас ціни попиту з боку європейських покупців знизилися з 320-330 $/т DAP до 150-170 $/т DAP Польща.

Интервью
Считается, что для украинского элеватора хороший показатель - 3 оборота за сезон (это когда элеватор мощностью единовременного хранения 50 тыс. т за сезон переваливает 150 тыс.). Элеватор «Агродар-Бар», расположенный в селе Межлесье... Подробнее
Елена Березовська, президент общественного союза «Органическая Украина»
Общественная Союз производителей органических сертифицированных продуктов «Органическая Украина» был создан в 2012 году. Ее инициаторами стали шесть предприятий, которые производили молоко, бакалею,

1
0