Спецвозможности
Новости

Кіровоградщина збільшила виробництво овочів на третину

28.09.2022
243
Кіровоградщина збільшила виробництво овочів на третину фото, иллюстрация

«Сади перемоги» збільшили валове виробництво овочів у Кіровоградській області на 30%, повідомила Вікторія Фурманова, керівниця департаменту агропромислового розвитку області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«Сади перемоги» за досвідом Канади, США, Британій в часи Другої світової українців закликали засаджувати кожен вільний клаптик землі овочами, адже зайвим вони точно не будуть.

У Кіровоградській області ініціатива «Сади Перемоги» базувалася на ентузіазмі та захопленні цією ідеєю жителів. Додаткове фінансування з державного чи місцевих бюджетах, гранти під проєкт не залучали, каже Вікторія Фурманова.

«Лише мали отриману Кіровоградською обласною військовою адміністрацією від фермерів Австрії благодійну допомогу — посадковий матеріал картоплі, та й то в дуже незначному обсязі. Тому і роздали на території заради експерименту. Було цікаво як цей посадковий матеріал проявить себе в різних умовах степової Кіровоградщини», — каже вона.

Так, за даними департаменту АПК, засадили додаткові 30 гектарів земель. Окремо долучились і люди, які давно не садили городи, але цього року вирішили перестрахуватись.

Громади вирощували всі традиційні городні культури: кабачки, огірки, томати, картоплю, буряк, капусту і моркву. Потім збирали і розподіляли.

Наприклад, Попельнастівська громада зробила багато запасів на зиму. Всім колективом сільської ради висаджували, обробляли, збирали і підготували такий колективний запас консервації та коренеплодів для збереження.

У промислових масштабах підхопили ініціативу господарства Новоархангельської, Надлацької сільських рад, Голованівського району та Приютівської селищної ради на Олександрійщині.

«В результаті, за попередніми даними маємо збільшення очікуваного валового виробництва овочів на 30 відсотків до попереднього року. Цього цілком достатньо для забезпечення харчових потреб населення нашої області», — каже Вікторія Фурманова.

Интервью
Александр Карпенко, директор по маркетингу и технической поддержке компании «Адама Украина»
Агрохимический рынок в Украине якобы большой и с большим количеством участников, но в то же время все друг друга знают, и события, которые происходят на нем, очень быстро становятся темами для
    С каждым годом земельный вопрос становится все острее. Часто законодательные акты инициируют и реализуют люди очень далеки от земли и сельского хозяйства. Поэтому в 2004 году для защиты прав владельцев паев и преодоления коррупции и... Подробнее

1
0