Спецможливості
Новини

Kernel продовжує розвивати ШІ-технології для визначення потенціалу продуктивності полів

27.06.2024
285
Kernel продовжує розвивати ШІ-технології для визначення потенціалу продуктивності полів фото, ілюстрація

Кернел розвиває застосовування ШІ-технології для визначення потенціалу продуктивності полів. Для цього в компанії роками напрацьовували власну базу даних по кожній ділянці. Збирали інформацію як про агрохімію та ґрунти, так і низку показників, які моніторить техніка під час польових робіт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Kernel.

Розроблена модель машинного навчання допомагає визначити потенціал кожного поля, виявити, як та наскільки в тоннах на гектар різні фактори впливають на врожайність. У підсумку визначаються сильні та слабкі сторони кожного поля, а також будується алгоритм підвищення його прихованого потенціалу та результативності. Це дозволяє адаптувати агротехнічні заходи під конкретні умови.

Таке застосування технології ШІ дозволяє краще розуміти потреби кожної ділянки та, наприклад, раціоналізувати систему живлення та внесення добрив. Цього року в компанії скорегували норми добрив для кожного поля, щоб максимізувати урожайність і уникнути ризиків збільшення витрат на полях із низьким потенціалом. А в кінці збору врожаю проведуть детальну оцінку ефективності даного підходу на практиці.

«Наші спеціалісти вже працюють над тим, щоб розраховувати потенціал не тільки цілого поля, а деталізувати дані на рівні типових однорідних ділянок. Це дозволить ще точніше аналізувати змінність умов в межах одного поля, щоб в майбутньому ефективніше прогнозувати врожайність, оптимізувати ресурси та не перевантажувати ґрунти», – повідомили в  Kernel.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0