Спецможливості
Новини

Картопля в Україні дешевшає. Чи надовго?

27.01.2020
903
Картопля в Україні дешевшає. Чи надовго? фото, ілюстрація

В останню декаду січня ціни на картоплю в Україні помітно знизились.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Шувар».

Здешевленню картоплі сприяло сезонне зниження активності покупців після свят, при цьому країна продовжує активно імпортувати картоплю.

Станом на 27 січня 2020 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 7,5-8,5 грн/кг. За січень ціни просіли мінімум на 20%, а у порівнянні з минулим роком картопля сьогодні коштує лише на 30% дорожче.

«У другій половині зими картопля в Україні коштує мінімум на третину дешевше, ніж на початку сезону. У серпні, коли ми збирали власний урожай і коли вартість картоплі традиційно є найнижчою, ми бачили на ринку безпрецедентну ціну 11-12 грн/кг. Сьогодні картоплю вже пропонують по 7-8,5 грн/кг. Це не тішить а ні продавців, які планували взимку торгувати значно дорожче, а ні покупців, які під впливом ажіотажу восени запасались досить дорогою картоплею», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

У продавців картоплі є певні сподівання щодо зростання ціни в кінці зими або вже на початку весні. Але рік тому картопля в Україні теж дешевшала у другій половині зими, зростання ціни розпочалось лише у квітні 2019 року і тривало до початку травня, поки на ринку не почала з’являтися рання картопля.

Також у минулому сезоні Україна майже не імпортувала картоплю, хоча ціни в цілому були вищі від середніх за останні 5 сезонів.

Цього сезону з серпня по грудень 2019 року до України було завезено 232 тис. тонн картоплі — рекордний обсяг за всі роки незалежності.

 

Ключові слова: картопля, урожай, імпорт

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0