Спецможливості
Новини

Як виглядає кооперація по-українськи

02.02.2018
3384
Як виглядає кооперація по-українськи фото, ілюстрація
Як виглядає кооперація по-українськи

Як розповів експерт ТОВ «Фрутек» Олег Босий, наразі усе більше малих виробників об'єднується у кооперативи заради вищої ефективності та результативності своєї роботи. Про це пише propozitsiya.com.

Але, як вважає експерт, серед них — жодного, який би повністю відповідав традиційній європейській моделі кооперативу . Зокрема, О. Босий відзначив, що в сучасній Україні багато кооперативів створюється за ініціативою районних чи обласних адміністрацій. Втім, вони найбільше відповідають традиційному поняттю кооперативу.

Однак їхня життєздатність досить низька у порівнянні з іншими об’єднаннями. Адже створюються подібні кооперативи під егідою органів влади найчастіше під конкретні дотаційні програми чи інші програми підтримки, що існують у деяких областях. Так, Львівська і Полтавська ОДА з дотацій виділяють 10-20 тис. грн/га на висадку та 10 тис. грн. на систему зрошення чи сертифікацію органічного виробництва.

На другому місці за активністю в організації кооперативів, за словами Олега Босого, ідуть агрокомпанії. Кооперативи, які вони створюють, теж не зовсім відповідають традиційним європейським поняттям — скоріше, це соціальні проекти в регіонах, де орендуються основні земельні масиви. І основна мета таких проектів — забезпечення зайнятості для сільського населення.

Під вивіскою кооперативів працюють і кластерні об’єднання, що створюються трейдерами та переробниками. Однак при цьому додана вартість зазвичай залишається у трейдера чи переробника, а не у виробника ягід, хоча метою створення кооперативів в усьому світі є підвищення доходів сільгоспвиробників.

Маргарита Маліновська

<

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее