Спецможливості
Новини

Як в Україні аграрії запустили школу, коли не знайшли фахівців на зарплату від 1000 євро

26.04.2020
1110
Як в Україні аграрії запустили школу, коли не знайшли фахівців на зарплату від 1000 євро фото, ілюстрація

Для того, щоб отримувати 1000 євро, уже не потрібно їхати на заробітки в Польщу чи інші країни Західної Європи. Наприклад, український виробник комбікормів для тварин “Коудайс Україна” готовий платити зоотехнікам від 20 тис. грн на старті. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rubryka.com.

Втім, за даними директорки “Українського аграрного ліцею” Олени Ярошинської, лише 10% випускників аграрних вузів ідуть працювати за спеціальністю у сільське господарство. При тому, що в Україні існує 20 вузів, що готують спеціалістів для агро.

Щоб вирішити цю проблему, на базі молочної ферми ТОВ “Кищенці” створили навчальний центр Dairy Center Kischenzi, де за два роки підготували близько 500 спеціалістів для молочного тваринництва. Цим частково вирішили проблему нестачі кадрів у галузі, але зупинятись на цьому не збираються. 

Навчальний центр Dairy Center Kischenzi почав працювати в жовтні 2018 року за ініціативи та силами Асоціації виробників молока (АВМ) на базі ТОВ «Кищенці», яке з 2002 року розбудовує голландець Корнеліус (Кейс) Хузінга в Маньківському районі Черкаської області. Організатори пояснюють, що навчальний центр створили для розвитку галузі та підвищення кваліфікації кадрів для молочнотоварних ферм.

Впродовж року на базі Dairy Center Kischenzi регулярно проводять навчальні курси для ветеринарів, техніків штучного запліднення та операторів з УЗ-діагностики, зоотехніків і нутриціоністів — експертів у галузі харчування, операторів із розчищення ратиць, менеджерів та операторів доїння, фарм-менеджерів.

На відміну від аграрних вузів, де навчання є переважно теоретичним, в Dairy Center Kischenzi роблять наголос на повному зануренні студентів у процес навчання. Наприклад, під час одного з останніх тренінгів для техніків штучного запліднення вже почали використовувати тренувальний муляж корови. Це робиться для того, щоб студенти отримали максимум практичних навичок, що знадобляться їм в роботі.

Навчальні курси намагаються чергувати за спеціалізацією, щоб у них могли взяти участь спеціалісти усіх блоків молочнотоварної ферми. Учасниками тренінгів є як молоді спеціалісти, так і досвідчені фахівці з різних куточків України, з різних за розміром, технологічним оснащенням та рівнем продуктивності господарств.

Всього за 1,5 року навчальний центр провів 10 навчальних курсів, 3 міжнародних майстер-класи за участі світових експертів. У тренінгах взяли участь представники понад 150 молочнотоварних ферм, понад 500 спеціалістів підвищили рівень своєї кваліфікації.

Втім, один навчальний центр не зможе вирішити проблему кадрового голоду і невмотивованого вибору професії. Для цього потрібна реформа освіти. Щоб досягти цієї мети, навчання має бути профільним — не лише вивчення предметів, а занурення в ту чи іншу спеціальність. При цьому важлива не так матеріальна база, як зв’язок освіти з ринком праці.

 

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про

1
0