Спецможливості
Новини

Як отримати свою земельну ділянку

09.08.2017
4934
Як отримати свою земельну ділянку фото, ілюстрація
Кожен українець має право на землю, але реалізувати його непросто. Фото Flickr

З прийняттям Земельного кодексу кожен українець після 18 років має право безкоштовно приватизувати п'ять ділянок землі загальною площею 2,28 га. Хоча процедура отримання чітко прописана, через бюрократію лише дехто міг скористатися цим правом, пише propozitsiya.com з посиланням на from-ua.com.

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянину не більше двох гектарів для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва - не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні ділянки: в селі - не більше 0,25 га, у селищах - не більше 0,15 га, в місті - 0,1 га.

Для дачі передбачено законом не більше 0,1 га і для гаража - не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизовувати можна кожен з видів ділянок тільки один раз.

Отримати ділянку можна в будь-якому регіоні України незалежно від місця проживання. Спочатку його потрібно знайти і перевірити, чи вільний він. Перевірити, чи вільна земля можна на сайті "Публічна кадастрова карта України", а також надіславши запит до місцевих органів влади або Держгеокадастру.

Землю в селі приватизувати набагато легше, ніж у місті, оскільки там немає великого ажіотажу.

Після вибору ділянки потрібно звернутися до територіального відділення Держгеокадастру.

Процес приватизації землі непростий через бюрократію. За словами юристів, 9 з 10 осіб не вдається пройти весь процес до кінця.

"Приблизно весь процес може зайняти від шести місяців до двох років. Хоча насправді цей процес повинен займати менше. Наприклад, для учасників бойових дій на Донбасі найкоротші терміни - 45 днів. Все дуже залежить від швидкості бігу за чиновниками", - зазначає юрист із земельних питань Кирило Левтеров.

Процедура збору документів

Після вибору ділянки потрібно подати заяву в орган місцевого самоврядування. У ній повинні бути вказані приблизний розмір земельної ділянки, її цільове призначення. Також необхідно прикласти до заяви карту або графічний малюнок, де вказано місце розташування землі. Відповідно до закону розглянути заяву повинні протягом місяця.

Після згоди сільради або мерії розробляється проект щодо відведення землі. Цим займається землевпорядна організація. Її послуги коштують від 2000 до 10000 грн. Розробка технічної документації може тривати від півроку до року.

Потім з проектом відведення землі потрібно звернутися до територіального органу Держгеокадастру із заявою про реєстрацію земельної ділянки. Зазвичай це робить землевпорядна організація, з якою укладався договір. Якщо проект складено правильно, за два тижні кадастровий реєстратор видає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера.

З цієї випискою й екземпляром проекту землеустрою необхідно повернутися до розпорядника землею - місцевої ради або адміністрації. Вони затвердять проект і зареєструють у Мін'юсті право власності. Після цього рада чи адміністрація приймає рішення про передачу у власність землі із зазначенням площі та її розміщення.

Щоб отримати останній документ - свідоцтво про право власності на земельну ділянку - потрібно звернутися із заявою про держреєстрацію в Укрдержреєстр або до реєстратора Держгеокадастру. Заява розглядається протягом 14 днів.

Хто хоче стати власником землі, слід поквапитися, оскільки безкоштовну роздачу можуть припинити з введенням земельної реформи вже з наступного року. Але, можливо, її буде легше купити. Коли земля стане повноцінним товаром, зникне і дика корупція з її «безкоштовним» виділенням.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее

1
0