Спецможливості
Новини

Як будуть продавати та купувати землю: новий законопроект

23.01.2019
1568
Як будуть продавати та купувати землю: новий законопроект фото, ілюстрація

Поки Кабмін вже кілька років тупцює на місці із законопроектом про ринок землі, депутати аграрного комітету підготували свою версію. Що пропонує законопроект? Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна правда».

1. Іноземці та іноземні компанії не зможуть скористатися правом володіння землею. До повноцінного запуску ринку землі діятиме перехідний період. Автори ініціативи пропонують, щоб протягом 2019-2024 років право купувати землю отримали лише громадяни України.

2. До 2021 року пропонується дозволити купувати державну і комунальну землю громадянам України та фермерським господарствам для створення або розширення сімейного фермерського господарства: без статусу юридичної особи — до 20 га, із статусом юридичної особи — до 200 га.

Громадянин України може бути засновником або членом лише одного фермерського господарства.

3. Після 2024 року право купувати землю пропонується надати українським аграрним компаніям, які останні три роки є сільськогосподарськими виробниками, тобто доходи яких від реалізації вирощеної ними продукції за останні три роки становили понад  75%.

4. Внести обмеження на придбання земель фізичними та юридичними особами. Фізична особа, яка не займалася сільським господарством, зможе придбати до 200 га землі. Якщо фізична особа була фермером п'ять років, їй дозволять купити до 500 га, якщо десять років — 2 тис га.

Ці розміри ділянок можуть бути збільшені у разі їх успадкування за законом.

5. Українські компанії зможуть сконцентрувати 30% аграрних земель району, 15% земель області, 0,5% земель України. За рішенням обласної ради, розмір ділянок на території області може бути зменшений.

6. У проекті закону визначено, що контролювати концентрацію земель буде орган, який веде державний земельний кадастр (Держгеокадастр). Крім того, він буде спостерігати за станом земельних відносин.

7. Автори проекту вважають, що ціна на землю мусить дорівнювати експертній грошовій оцінці, встановленій на час продажу ділянки, крім тих, що виставлені на земельні торги. Ціна не може бути нижчою за нормативно-грошову оцінку.

8. Першими купувати землю матимуть право члени сім'ї власника ділянки, її орендарі, власники та користувачі суміжних ділянок, місцеві фермерські господарства.

9. Власники матимуть право продавати землю через електронні аукціони. Державну та комунальну землю пропонується реалізовувати лише через електронні аукціони.

10. Проект закону також передбачає умови обміну сільськогосподарськими земельними ділянками та умови зміни цільового призначення таких ділянок.

Отже те, що Верховна Рада, перша розробила законопроект "Про ринок землі", є важливим кроком напередодні виборів. Кабмін був зобов'язаний внести свій законопроект до 1 липня 2017 року —яким депутати продовжили мораторій на 2017 рік. Президент, ще одна гілка влади з правом законодавчої ініціативи, однак власного законопроекту жодного разу не подавав.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Цьогорічний вересень подарував тваринникам усього світу можливість відвідати одну з виняткових подій — виставку SPACE — яка вже 38-й рік поспіль є ідеальним місцем для зустрічей міжнародної аграрної спільноти, вдало поєднуючи високий... Подробнее

1
0