Спецможливості
Новини

Через АЧС від української свинини відмовилися чотири країни

18.10.2016
1193
Через АЧС від української свинини відмовилися чотири країни фото, ілюстрація
Украинская свинина

Через страх перед африканською чумою свиней (АЧС) Білорусь, Вірменія, Молдова та Румунія перекрили експорт української свинини. Про це повідомила прес-служба Асоціації свинарів України, передає propozitsiya.com

Аналітик асоціації Олександра Бондарська повідомила, що найбільше на українських трейдерів вплинула заборона на експорт свинини до РФ, оскільки багато років саме цей напрямок збуту споживав майже 90% української свинини.

Наступною від експорту свинини з АЧС-позитивних областей України відмовилась Білорусь. Ембарго Білорусії не завдало значних фінансових збитків, оскільки в 2015 році поставки до Білорусі не здійснювалися, а у 2014 їх питома вага не перевищила 1% від загальних обсягів експорту.

У 2014 МР до Молдови експортувалося понад 50% українського м’яса свиней. У сезоні-2015 торгівля суттєво скоротилася — до Молдови потрапило лише 1,6% експортованої свинини. В останні 9 місяців Молдова не торгувала із Україною через протести молдавських тваринників, які виступали проти дешевих м'ясо-молочних продуктів українського походження.

Вірменія, куди у 2016 році направили майже 0,55 тис. т, теж заборонила ввезення свинини.

А от заборона торгівлі м’ясом свиней з Румунією не змінила «погоду» на ринку, оскільки заборона поширилися лише на Одещину. 

На думку аналітика Асоціації свинарів, подальше ембарго з боку інших країн може позначитися на втраті можливостей для українських експортерів свинини.

<

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року