Спецможливості
Новини

Дослідження ГМО перевірятиме незалежна група швейцарських учених

21.11.2016
1404
Дослідження ГМО перевірятиме незалежна група швейцарських учених фото, ілюстрація
Проект не залежить від інтересів біотехнологічної промисловості

Експерти з державного сектора і громадянського суспільства створили проект, що стосується ризиків ГМО-рослин. Головною причиною такого кроку вони назвали неадекватність чинної нормативно-правової практики, яка використовується при оцінці ризику ГМО-рослин в Європі, з точки зору охорони здоров'я та навколишнього середовища. Проект було створено в Цюріху, Швейцарія, пише propozitsiya.com.

Варто зазначити, що проект не залежить від інтересів біотехнологічної промисловості. Він координуватиметься Європейською мережею вчених за соціальну і екологічну відповідальність (ENSSER), Критичними вченими Швейцарії (CSS), некомерційними організаціями "GeneWatch UK" і "Testbiotech".

До нього увійдуть понад десяток експертів з п'яти європейських країн. Результати їх роботи будуть опубліковані в кінці 2017 р.

Під час проекту експерти не планують проводити самостійне дослідження експериментальної ризику, але при своєму аналізі вони будуть враховувати широкий спектр наукових публікацій і баз даних.

На думку одного з учасників проекту, Крістофа Тена з "Testbiotech", нинішня практика регулювання оцінки ризику в Європі не достатня, щоб мати справу з реальними масштабами потенційних небезпек, пов'язаних з генетично модифікованими рослинами. Він підкреслив: ні для кого не секрет, що ці стандарти сильно залежать від біотехнологічних компаній. А значить - потрібно мати більш збалансовану систему, яка дасть набагато вищий пріоритет захисту навколишнього середовища і споживачів. При цьому Ангеліка Хільбек з "ENSSER" зазначила. що мета проекту полягає у вдосконаленні наукових знань і розуміння громадськістю ризиків і потенційних небезпек, пов'язаних з введенням ГМ-рослин в агроекосистеми і виробництво продуктів харчування.

Проект фінансується "Stiftung Mercator Schweiz".

Ключові слова: ГМО

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0