Ініціативу аграріїв витіснити китайський часник з ринку підтримала мережа АТБ
Українським виробникам часника потрібно об'єднуватись та витісняти з вітчизняного ринку итайський часник. Про це заявила голова СОК "УкрАп" Ганна Морозова. Ініціативу підтримав менеджер АТБ Вадим Журавель, запевнивши у готовності мережі закуповувати часник українського походження.
Про це йшлося під час Часникового форуму в Чаплинському районі Херсонської області, який організовала ГО «Земля Таврії», за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, пише propozitsiya.com з посиланням на most.ks.ua.
Учасники форуму зійшлися на тому, що поодинці неможливо вирішити питання цього сегменту, виникла необхідність об'єднання та спільного вирішення питань закупівлі насіннєвого матеріалу, засобів захисту, застосування новітних технологій, формування єдиної партії, продажу товару під єдиним брендом та налагодження каналів збуту.
Зокрема, голова ГО АРР «Таврійське об'єднання територіальних громад» Павло Ярмій запропонував усім бажаючим вступати до Таврійського клубу експортерів та об'єднувати свої зусилля. Учасники форуму підтримали ідею кооперації часникового сегменту, була створена робоча група з вирішення завдань цього об`єднання.
Унікальний захід поєднав в собі дві складові: день поля та круглий стіл. Перша частина була присвячена нюансам технологічного процесу вирощування такої культури, як часник, а друга дискусійному обговоренню задач цієї галузі.
На заході учасники отримали можливість ознайомитись з технологією вирощування від виробників практиків, новинками посівного матеріалу та досягненням одного з провідних господарств області безпосередньо на полі та долучитись до обговорення важливих питань часникового сектору.
На полі агрономи ТОВ «ТД Зоря Плюс» розповіли про нову селекцію часнику, яку вони апробовують в своєму господарстві, показали як працює техніка для прибирання часнику, обговорили технологію вирощування, збирання та врожайність вирощуваних сортів.
Спікери часникового сектору висвітлили бізнесову складову вирощування цієї культури, говорили про зовнішній та внутрішній ринок, сертифікацію, новинки технології, зв'язок науки та бізнесу та кооперацію.