Спецможливості
Новини

Індекс світових продовольчих цін FAO практично не змінився за квітень

06.05.2018
1141
Індекс світових продовольчих цін FAO практично не змінився за квітень фото, ілюстрація

3 травня FAO опублікувала черговий звіт про індекс продовольчих цін за попередній місяць, пише propozitsiya.com. Загальний індекс цін практично не змінився протягом квітня і становить 173,5 пункти, що на 2,7% вище, ніж у квітні 2017 р. Зокрема, ціни на більшість зернових та молочні продукти продовжили зростання, на цукор — падіння. Також знижувалися під тиском ринкової кон’юнктури ціни на рослинні олії та м’ясо.

Індекс цін на зернові становив у квітні 168,5 пунктів, що на 2,8 пункти (на 1,7%) перевищує березневий показник і на 15,4% більше, ніж роком раніше. Таким чином, зберігся тренд до зростання цін на зернові, що намітився з початку року. В випадку з пшеницею він обумовлений погодними ризиками, особливо в США, та поведінкою біржових гравців, яка надала підтримку цінам, у той час як очікування скорочення посівних площ у США на фоні зниження валового збору в Аргентині через посуху продовжило підштовхувати світові ціни на кукурудзу. Зростали ціни й на рис.

Індекс цін на рослинні олії становив 154,6 пунктів, що на 1,4% нижче, ніж місяцем раніше. Ціни на пальмову олію, яка займає найбільшу вагу в рейтингу, знижувались. Основні виробники знижували ціни й на соєву олію. Соняшникова олія натомість дорожчала в очікуванні скорочення світового експорту через зниження пропозиції товару.

Індекс цін на молоко зріс третій місяць поспіль — до 204,1 пункта, що на 3,4% більше, ніж у березні і на 11% більше, ніж у квітні минулого року.

Індекс цін на м’ясо становив 169 пунктів, що на 1% менше, ніж у березні і приблизно на рівні показника річної давності.

Індекс цін на цукор склав 176,6 пункта, що на 8,9 пунктів або на 4,8% менше, ніж у березні і майже на чверть менше, ніж у квітні 2017 р. Ринок цукру ще з грудня потерпає від перевиробництва через рекордні обсяги випуску продукту в Таїланді й Індії. Додатковими факторами зниження виступають послаблення курсу бразильського реала та очікувані заходи урядів Індії й Пакистану з підтримки експорту цукру.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Ключові слова: индекс, цены, FAO

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0