ІFC запропонував концепцію нової моделі агрострахування в Україні
В Україні стартує масштабна просвітницька кампанія, спрямована на популяризацію аграрного страхування в рамках проекту "Розвиток фінансування аграрного сектору у Європі та Центральній Азії”, який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з урядами Австрії та Угорщини.
Наразі експерти проекту IFC запропонували Мінагрополітики концепцію створення нової моделі агрострахування в Україні, пише propozitsiya.com за інформацією проекту.
Міжнародний досвід проекту IFC у вивченні та дослідженні моделей агрострахування у таких країнах як США, Канада, Іспанія та Туреччина спрямований на те, щоб допомогти адаптувати та імплементувати найкращі світові здобутки на ринку агрострахування до умов в Україні.
Прототипом нової моделі стала структура Агенства з управління ризиками у США (RMA). Приклад американської моделі агрострахування RMA яскраво демонструє як виважена політика держави в сукупності із роботою приватного сектору можуть суттєво вплинути на розвиток сільського господарства і рентабельність виробництва.
Першим кроком на шляху становлення нової системи агрострахування стане створення структурного підрозділу в Мінагрополітики, котрий буде надавати консультації аграрному сектору у питаннях агрострахування, організовувати та проводити події та заходи для учасників ринку агрострахуванння, розробляти нові страхові продукти для сектору аби збільшити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників.
Наразі, за підтримки IFC фахівцями Мінагрополітики проводиться дослідження ринку агрострахування, в найближчих планах - удосконалення стандартних страхових продуктів та робота над законодавством.
Подальша робота підрозділу буде спрямована на реалізацію державної політики в сфері агрострахування з метою надання високоякісних страхових послуг, підвищення поінформованості учасників ринку та ефективного використання інструментів державної підтримки, що в свою чергу забезпечить ефективне партнерство між державою, агровиробниками та страховиками і сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.