Спецвозможности
Новости

Європейські трейдери назвали причину падіння врожаю зерна в Україні

04.07.2022
203
Європейські трейдери назвали причину падіння врожаю зерна в Україні фото, иллюстрация

Будучи п'ятим за величиною експортером пшениці у світі, Україна у мирні роки відігравала роль надійного постачальника для бідних країн. Але цього року, за супутниковими даними, український урожай буде значно меншим, ніж раніше.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на klymenko-time.com.

Розрахунки компанії Baywa, зроблені на основі даних із супутників, свідчать, що Україна цього року збере близько 22,48 мільйона тонн пшениці. Якщо порівнювати з минулим роком, то це на 17% менше.

«Дані свідчать, що врожай буде нижчим за середній, і цього вже не уникнути. Це катастрофа, особливо для людей у найбідніших країнах», — сказав директор Baywa Клаус Йозеф Лутц.

Це дуже погані новини для продовольчої безпеки по всьому світу, тому що скорочення поставок призведе до інфляційного тиску та підніме світові ціни на зерно. А високі ціни загрожують світовій продовольчій безпеці, особливо у найменш економічно розвинених державах.

Озимі вже дозріли, але ці врожаї можуть бути втрачені.

Der Spiegel пише, що супутникові дані можна використовувати також для оцінки, в яких регіонах України врожаї будуть більшими, а в яких навпаки. Компанія Віста, що належить Baywa, стежить за вирощуванням зернових культур, а також соняшнику та кукурудзи за допомогою супутників Європейського космічного агентства (ESA), поєднуючи їх дані з інформацією про погоду та стан ґрунту.

У Vista помітили, що озимі культури вже дозріли у південних та східних областях України. Їх посіяли ще восени, тобто на початок війни. Проте саме ці українські регіони залишаються під загрозою. Тож не можна виключати, що ці врожаї будуть втрачені під час війни.

Втім, у загальній оцінці врожаю цей фактор поки що не враховують. Так що, якщо війна нашкодить південно-східним областям України, скорочення українського врожаю цього року буде значно більше ніж 17%.

Не війна, а посуха.

Але, Der Spiegel вважає, що не лише війна вплинула на нинішні результати українського агросектору. Урожаї постраждали ще й через посуху.

«Засуха цього року була значно більшою, ніж у попередні роки», — сказав директор Vista Хайке Бах, додавши, що через це врожайність у центрально-західних областях України скоротиться на 25-40% порівняно із 2021 роком.

В принципі, у Мінагрополітики України називають приблизно такі самі цифри. Так, за словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, наступного року врожай в Україні може скоротитися на 40%, але він стверджує, що винна лише війна.

За словами Висоцького, лише офіційно Україна втратила 25% орних земель. А наступного року через це урожай може скоротитися на 35-40%, або на 30 млн. тонн.

Интервью
Сейчас много говорится о деградации почв. Сайт propozitsiya.com попросил подробнее прояснить суть проблемы и посоветовать пути ее решения генерального директора Института охраны почв Игоря Яцука. И он дал подробное интервью.   Как за... Подробнее
В украинском сельском хозяйстве, кажется, нет более противоречивой культуры, чем чеснок. С одной стороны, сравнительно высокие и стабильные цены и безраздельное господство импорта на внутреннем рынке должны свидетельствовать о высокой... Подробнее

1
0