Спецможливості
Новини

Європейські переробники проти продовження заборони на імпорт української агропродукції

08.09.2023
766
Європейські переробники проти продовження заборони на імпорт української агропродукції фото, ілюстрація

В ЄС 22 країни не підтримують пропозицію Польщі, Угорщини,Румунії, Словаччини та Болгарії про продовження заборони на імпорт зерна з України після 15 вересня, – повідомляє Politico з посиланням на анонімні джерела у дипломатичних колах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Один з дипломатів ЄС розповів, що на зустрічі з Єврокомісією посли ЄС з 22 країн виступили проти продовження обмежень або скептично ставилися до цього, хоча й визнали труднощі, з якими стикаються 5 сусідніх з Україною країн. Найбільше критикували продовження заборони Франція та Німеччина. Тому окремі країни можуть зняти заборону на поставки деяких товарів з України.

Заборону на імпорт українського соняшника можуть скасувати 15 вересня, оскільки частина переробників, особливо у Болгарії, може зупинити роботу через дефіцит поставок, викликаний поганими перспективами урожаю соняшника в ЄС у 2023/24 МР.

Асоціація виробників рослинних олій та нафтопродуктів Болгарії засудила заклик міністра сільського господарства країни до Єврокомісії продовжити заборону на імпорт соняшника з України до кінця року. Представники Асоціації захищають інтереси переробників та звинувачують владу у пригніченні їх галузі на користь іншої, що викривляє ринок.

Стосунки між болгарськими переробниками та фермерами погіршуються на тлі зниження прогнозів урожаю у 2023/24 МР та збільшення запасів, які не змогли компенсувати дефіцит українського соняшника.

Зараз прогнози урожаю соняшника знижено у порівнянні з серпневими для Болгарії на 17% до 1,7-1,8 млн т, Румунії – на 11,5% до 2,3 млн т. На початок вересня запаси соняшника в цих країнах на 30% перевищували торішні, але це не компенсує його дефіцит. Експерти оцінюють запаси соняшника в Болгарії у 200-300 тис т при офіційній оцінці у 600 тис т, а в Румунії – у 300 тис т.

Фермери не поспішають з продажами, оскільки вважають ціни нижчими за собівартість. Проте ціни продовжили падати навіть після введення заборони на імпорт українського соняшника. – повідомляють переробники. Учасники ринку сподіваються на скасування заборони імпорту,з огляду на скорочення урожаю соняшника в Румунії та Болгарії через посуху.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0