Держава не є партнером бізнесу в експортній політиці, - експерт
Слабка сторона української експортної політики, зокрема, у незбалансованій політиці держави. Вона не є партнером бізнесу у цьому. Таку думку висловив експерт у сфері міжнародної торгівлі Ігор Гужва на agropolit.com, пише propozitsiya.com.
За його словами, те, що спостерігається в Україні - офіси, експорт-промоушн – це все грантові гроші, які відпрацьовуються, але результати відправляються не до Міністерства, не бізнесу, а донору технічної допомоги. Слабкість експортної політики України полягає у тому, що немає аграрного аташе, чи бодай торгового, який міг би ці питання лобіювати, впевнений експерт.
Сильними сторонами експортої політики І.Гужва назвав наявність продукції, яку можна експортувати. При цьому звернув увагу на те, що багато продається продукції сировинного типу.
"Не вистачає державної політики для створення таких передумов, щоб всередині країни задовольняли внутрішні потреби, а потім виходили на зовнішній ринок", - каже він. Як приклад навів, як свого часу було впроваджене експортне мито на насіння соняшнику. Українські трейдери успішно торгували соняшником із Туреччиною, Європейським Союзом. Після такого кроку був опір, але зараз є інтегровані підприємства, які виробляють соняшникову олію, ця олія – близько 60% у загальному експорті сільського господарства. Та й це не межа, впевнений експерт.
І радить закласти кошти на роботу хоча б 10 економічних місій за кордоном. Перш за все, у Женеві – це СОТ, Брюсселі - мова йде про європейський вектор, США – найпотужніша світова економіка, Китай, Туреччина, Африка і т.д.